NEHİRDEN DENİZE SEFERLERİ TAMAMLANDI

NEH¦-RDEN DEN¦-ZE (3)

NEHİRDEN DENİZE SEFERLERİ TAMAMLANDI

Manavgat Belediyesi’nin kent halkını denizle, turistleri de kentle buluşturmak amacıyla başlattığı ücretsiz “Nehirden Denize” seferleri, yaz sezonunun son bulmasıyla tamamlandı. Yeni dönemin ise turizm sezonunun başlamasıyla birlikte yeniden başlayacağı belirtildi.

9 BİN KİŞİ SEYAHAT ETTİ

Manavgat Belediyesi’nin, Manavgat Irmağı Tekneciler Kooperatifi ve ırmak kenarındaki oteller işbirliğinde 2 aydır sürdürdüğü Nehirden Denize seferleri, turizm sezonunun son bulmasıyla birlikte tamamlandı. Manavgat Halkını denizle, nehir kenarında yer alan otellerdeki turistleri de kent merkeziyle buluşturmak amacıyla başlatılan ücretsiz nehir seferlerinin bu sezon için başarıyla son bulduğu belirtildi. Proje kapsamında eylül ve ekim ayları içinde yaklaşık olarak 9 bin yerli ve yabancı turistin yanı sıra Manavgat halkının nehir üzerinden ücretsiz olarak taşındığı açıklandı.

NEH¦-RDEN DEN¦-ZE (1)

YENİ SEZONDA DEVAM EDECEK

Proje süresince hem kentten denize gidenler hem de denizden ve otellerden kente gelenler, ulaşım ihtiyacını karşılama yanında, Manavgat’ın en güzel seyirlik güzergâhı olan nehir boyundaki rekreatif düzenlemelerin eşliğinde güzel bir yolculuk yapma imkanı buldu. Manavgat Belediyesi ekipleri, projenin devam ettiği iki aylık deneme sürecinde taşımaları takip ederek gelecek sezonlarda daha verimli olmak amacıyla yeni çalışmalar başlattı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, projeye katkı veren herkese teşekkür ederek yeni sezonda da “Nehirden Denize” projesinin genişletilerek sürdürüleceğini söyledi.