MANAVGAT BELEDİYESİ ATATÜRK’Ü ANIYOR

10 kas¦-m copy copy

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ANITKABİR ZİYARETİ VE SÖYLEŞİ

Manavgat Belediyesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi.

Ulu Önder Atatürk’ü ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de ziyaret etmek isteyenler için Manavgat Belediyesi tarafından ücretsiz otobüs kaldırılacak. Ankara’ya gitmek isteyenlerin Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri istendi. Ankara otobüslerinin 9 Kasım 2015 günü Saat 23.00’de Atatürk Kültür Merkezi önünden hareket edeceği açıklandı. Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında 10 Kasım gecesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bir anma programı düzenlenecek.

mustafa kemale dair

Saat 20.00’de başlayacak anma gecesinde tiyatro sanatçısı Gülşen Tuncer, “Mustafa Kemal’e Dair” adlı söyleşisini Haluk Çetin’in ezgileri eşliğinde gerçekleştirecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat halkını Atatürk’ü anma etkinliklerine katılmaya davet etti. Sözen, “Atamızı aramızdan ayrılışının bir yıl dönümünde daha rahmet, minnet ve şükranla hep birlikte anacağız. Amacımız gelecek nesillerin Atatürk’ün düşünce ve eylemlerini daha iyi anlamalarını sağlamak. Bu amaçla düzenleyeceğimiz etkinliklerimize tüm Manavgat halkını davet ediyoruz” dedi.