MANAVGAT’TA BİSİKLET YARIŞI NEFESLERİ KESTİ

Untitled-2

MANAVGAT’TA BİSİKLET YARIŞI NEFESLERİ KESTİ

Manavgat Belediyesi ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği “1. Manavgat Bisiklet Yarışı” kıran kırana mücadelelere sahne oldu

Manavgat Belediyesi ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği ve geleneksel hale getirilmesi planlanan “1. Manavgat Bisiklet Yarışı” kıran kırana mücadelelere sahne oldu. 58 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği yarış Sorgun Bölgesi’nde gerçekleşti. 1,5 km asfalt parkurda 30 tur şeklinde yapılan yol bisikleti yarışı Manavgat’ın spor turizmine ve sporun gelişimi adına önemli bir rol oynadı. Türkiye’nin birçok ilinden yarışmak için gelen sporcular bu tarz organizasyonların Türkiye’de çok olmadığını ve böyle bir yarışta desteklerini esirgemediği için Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

MNVG1073

İŞİTME ENGELLİLER MİLLİ TAKIMI YARIŞTA GÖZ DOLDURDU

İşitme Engelli Mili Takımı’nda yer alan 6 erkek 5 bayan sporcu performanslarıyla göz doldurdu. İşitme Engelliler Milli Takımı iklim ve coğrafi şartlarının bisiklet sporuna uygun olmasında dolayı genellikle bu bölgede kamp yapıyor. Kıran kırana mücadelelerin nefesleri kestiği yarışlarda dereceye giren sporculara kupa ve madalya taktim edildi. Elit yarış kategorisinde 1. Türk Telekom Takımından Cebrail Şeker olurken, Alanyaspor Bisiklet Takımından Yunus Yetkin 2. Salcano Alanya takımından Duran Akbaş ise 3. oldu. Master kategoride ise Ataman Şekerci 1. Hakan Şenöz 2. Ali Yıldırım 3. oldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise yarış sonrası yaptığı açıklamada kentimize sadece kültürel değil sportif faaliyetlerde de geliştirmek için çalıştıklarını ifade etti. Başkan Sözen “ Yerel yönetim anlayışımızda sporun önemini anladığımız için kentimizi sporla buluşturduk. Sporun her dalına destek veriyoruz. Manavgat’ımızı sporla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

MNVG1077

MNVG1104

MNVG1227

MNVG1244

MNVG1246

MNVG1258