MANAVGATLI KADINLAR PİLATES ve ZUMBAYLA ZAYIFLIYOR

DSC_5742

MANAVGATLI KADINLAR PİLATES ve ZUMBAYLA ZAYIFLIYOR

Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen ve Side Gençlik Merkez’lerinde verilen pilates ve zumba dersleri, farklı yaş gruplarındaki kadınlardan yoğun ilgi görüyor.

İBRAHİM SÖZEN ve SİDE GENÇLİK MERKEZLERİNDE

Manavgat’ta yaşayan tüm bireylerin sağlıklı yaşam sürdürmeleri için çalışan Manavgat Belediyesi, gençlik merkezlerinde pilates ve zumba derslerini başlattı. Son yılların en popüler egzersiz programı olan pilates ve zumba, eğlenceli olduğu kadar, yaktırdığı kalorilerle de birdenbire Manavgatlı kadınların gözdesi oldu. Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen ve Side Gençlik Merkez’lerine devam eden farklı yaş gruplarındaki kadınlar, hem kilolarını, hem streslerini bu iki egzersiz programıyla atmaya başladı. Vücuttaki önemli kas gruplarının çalışmasını sağlayan pilates ve zumba ile hanımların her egzersiz programında en az 500 kaloriden fazlasını yaktıkları belirtildi. Özellikle zumba derslerinde Latin müziğinin kıvrak ritmi eşliğinde, eller, kollar ve bel bölgesi çalışıyor, ayaklar ritmi takip ediyor. Hem dans edip hem de kilo verdiren zumba eğitimleri, eğlence havasında geçiyor.

DSC_5735

HANIMLARIN İLGİSİ BÜYÜK

Manavgat Belediyesi’nin organizasyonu ile profesyonel ve uzman eğitmenler tarafından verilen zumba ve pilates derslerine kayıt yaptırmak isteyenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor. Kentte genç, yaşlı, çocuk demeden her kesime uygun spor imkanları sağlamaya çalıştıklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, popüler egzersiz programlarını da atlamadan kent hayatıyla bütünleştirdiklerini söyledi. Sözen, “Vatandaştan gelen talepleri değerlendiriyoruz. Zumba ile ilgili gençler ve özellikle hanımlarımızın yoğun bir talebi vardı. Gençlik Merkezlerimizde bu kursları açtık. Katılımcı sayısı oldukça fazla. Vatandaşlarımız müzik eşliğinde spor yapıyor. Olumlu geri dönüşler alıyoruz. Amacımız Cumhuriyet ve Atatürk’ün izinde, sağlıklı, dinamik, çağdaş genç bireylerimizi topluma kazandırmaktır. Sağlık ve spor alanındaki hizmetlerimiz devam edecektir” dedi.

DSC_5745

DSC_5768

DSC_5779