MANAVGATLI GENÇ PEHLİVANLAR GÜREŞLERE HAZIRLANIYOR

DSC_1402

MANAVGATLI GENÇ PEHLİVANLAR GÜREŞLERE HAZIRLANIYOR

Manavgat Belediyesi Güreş Takımı’ndaki küçük ve genç pehlivanlar, güreş sezonuna ve bu yıl 7 Mayıs 2017’de 6’ıncısı düzenlenecek olan Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri ne çok sıkı hazırlanıyor

GÜREŞ TAKIMI HAZIRLANIYOR

Yeni güreş sezonunda er meydanına çıkacak olan Manavgat Belediyesi Güreş Takımı, antrenmanlarına hız kesmeden devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu’nda yapılan antrenmanlarda, genç sporculara uzman eğitmenlerden ücretsiz güreş dersleri veriliyor. Güreş sezonunun açılmasıyla birlikte küçük pehlivanlar, Minik, Teşvik, Taşkoparan, Ayak, Deste ve Küçük orta kategorilerinde güreşecekler. Hafta içi her gün 18.00 ile 20.00 saatleri arasında devam eden çalışmalara yaşları 10 ile 18 arasında olan toplam 30 öğrenci katılıyor.

DSC_1370

NESİLDEN NESİLE ATA SPORU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ata sporunun gelecek kuşaklara aktarılmasın da üstlerine düşen görevi Manavgat’ın köklü tarihine yakışır şekilde yerine getirdiklerini ifade etti. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Yağlı Pehlivan Güreşlerinin, Manavgat’ta vatandaşların büyük ilgisini çektiğini söyleyen Başkan Sözen, amaçlarının gençlere sporu sevdirmek ve güreşin tarihi mirasına sahip çıkarak, nesilden nesile aktarılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Şükrü Sözen, “Manavgat’ta atasporumuz çok seviliyor. Biz de belediye olarak desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Genç sporcularımızı en iyi şekilde yetiştirmek de bu hizmetin bir parçası. Bu yıl 7 Mayıs’ta yapılacak olan yağlı güreşlerimize de en iyi şekilde hazırlanıyoruz” dedi.

DSC_1374

DSC_1410

DSC_1421

DSC_1417