MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÖRENŞEHİR'E MESİRE ALANI

DNZ_5849

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÖRENŞEHİR'E MESİRE ALANI

Manavgat Belediyesi, Örenşehir Mahallesi’nde, kente rahat bir nefes aldıracak olan yeni bir mesire alanının yapım çalışmalarına başladı.

İnsan odaklı çevreci projeleriyle halkın takdirini toplayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Yemişli'den sonra Örenşehir mesire alanının yapımı için de start verdi. Böylece 3 bölgede yapılması planlanan mesire alanlarının ikincisinin de çalışmalarına başlanmış oldu. Manavgat halkına nefes aldıracak, ailelerin çocuklarıyla hafta sonlarında giderek keyifli zaman geçirebileceği Örenşehir mesire alanının zemin düzenlemesi yapıldı. Manavgat Belediyesi, Etüt Proje Müdürlüğü ekiplerinin tasarladığı projeyle Örenşehir görsel ve işlevsel olarak çok güzel ve kullanışlı bir mekana daha kavuşmuş olacak.

DNZ_5838

DENİZ MANZARALI MESİRE ALANI

Örenşehir mesire alanında, yürüyüş yolları, güneşlenme terasları, piknik alanları, çocukların eğlenmeleri için çocuk oyun alanları, sergi alanları, büfeler, soyunma kabinleri ve tuvaletler bulunuyor. Mesire alanına ziyarete gelecek olan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacı ile sürekli güvenlik personeli de bulundurulacak. Denize çok yakın bir konuma sahip olan alanda ailenizle birlikte deniz manzarası eşliğinde hoşça vakit geçirebilme de mümkün hale gelecek.

DNZ_5845

HALKIMIZ RAHAT BİR NEFES ALACAK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte vatandaşların kullanabileceği mesire alanlarının sayısını arttırmak için çalışmaların devam ettiğini belirterek, '' Vatandaşlarımızın keyifli zaman geçirecekleri mesire alanlarının çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyoruz. Bu çalışmaların ilkine Yemişli Mevkii’nde başlamıştık. İkinci olarak da Örenşehir'de hayata geçireceğimiz mesire alanımızla hem bölge turizmine artı değer katacağız, hem de halkımızın nefes alacağı bir alanı daha kente kazandırmış olacağız. Daha sonra da Çolaklı’da bir mesire alanı inşa edeceğiz'' dedi.

DNZ_5848

DNZ_5855