A.Ü REKTÖRÜ PROF. ÜNAL BAŞKAN SÖZEN’İ ZİYARET ETTİ

DSC_5078

A.Ü REKTÖRÜ PROF. ÜNAL BAŞKAN SÖZEN’İ ZİYARET ETTİ

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, daha önce kendisine “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e makamında iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarete Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Sert de katıldı. Başkan Sözen, Rektör Prof. Ünal ve akademisyenleri büyük bir nezaketle ağırladı. Prof. Ünal’ın ziyaretinden son derece onur duyduğunu belirten Başkan Sözen, üniversite-kent işbirliğinin karşılıklı diyaloglarla bu şekilde üst seviyeye taşınabileceğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, Prof. Ünal’ın yeni ve çok önemli görevinde başarılı olması dileğini yineledi. Rektör Ünal’ın ziyaretiyle birlikte Manavgat Belediye Hastanesi inşaatının geleceği hakkında da somut adımlar atıldı.

DSC_5078

Başkan Sözen, Prof. Ünal’a Belediye Hastanesi’nin Akdeniz Üniversitesi’ne devri ve fakültelerin kurulması konusunu da gündeme getirdi. Daha önce Belediye Hastanesi inşaatının Akdeniz üniversitesine devrinin yapılacağı ve binada 2 ayrı fakültenin açılmasının planlandığı konusu Manavgat Belediye Meclisinin Şubat ayı olağan toplantısında Gündem maddesi olarak görüşülmüştü. Mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan Manavgat Belediyesine tahsisli Emek Mahallesi 1766 ada 1 parsel üzerindeki Belediye Hastanesi inşaatının Akdeniz Üniversitesine devri konusunda yapılacak protokol ve Bakanlıklar, ilgili kurum ve kuruluşlarda gereken işlemleri gerçekleştirmek üzere Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e yetki verilmesi oybirliğiyle karara bağlanmıştı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i dinleyen Rektör Prof. Dr. Ünal, Belediye Hastanesi ile ilgili gerekli adımların atılıp, çalışmaların yapılabileceğini söyledi. Rektör Prof. Ünal, “Manavgat’ı takip ettiğimiz kadarı ile her gün büyüyor. MATSO Turizm Fakültesi’nin açılıyor olması ise son derece çok umut verici. Buradaki değerli hocalarımız, Belediye Başkanımız Sn. Şükrü Sözen ve kent dinamiklerinin ilçede bir üniversitenin kurulmasına yönelik çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyoruz ve kendilerini destekliyoruz. Üniversite olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi. Başkan Şükrü Sözen, nazik ziyareti nedeniyle Rektör Prof. Ünal’a teşekkür etti