MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MAHALLE MUHTARLARINA ÇANAKKALE GE

DNZ_8929

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MAHALLE MUHTARLARINA ÇANAKKALE GEZİSİ

Manavgat Belediyesi, mahalle muhtarları ve aileleri için “Çanakkale Gezisi düzenledi. 1 gece konaklamalı, 2 günlük Çanakkale gezisine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, 106 mahalle muhtarı, eşleri, çocukları ve yerel basın mensupları katıldı.

Muhtarlar ve aileleri, Cuma günü sabah erken saatte Manavgat’tan 4 otobüs olarak Çanakkale’ye hareket etti. Keyifli bir seyahatin sonunda akşam saatlerinde konaklayacakları otele varan muhtarlar ve ailelerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kapıda büyük bir nezaketle karşıladı.

DNZ_8518

Başkan Sözen, akşam yemeğinden sonra, otel konferans salonunda anlamlı bir “Hoşgeldiniz” konuşması yaptı. Sözen konuşmasında 250 bin şehidin yattığı Çanakkale’nin tarihimizdeki değeri ve önemine değinerek, bu değerleri gelecek nesle aktarmak istedikleri için bu anlamlı geziyi düzenlediklerini söyledi. Muhtarlar ve değerli eşlerine bu geziye katıldıkları için teşekkür eden Başkan Sözen, “Bu topraklarda bugün özgürce yaşıyorsak şehitlerimiz sayesindedir.

DNZ_8752

Şehitlerimizin kahramanlıklarını unutmamak, hatırlamak ve hatırlatmak gerektiği bilinciyle görev yapıyoruz. Türkiye’de birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde buradaki buluşmamız son derece anlamlı ve önemli. Çanakkale’de şehitlerimizi ziyaret edeceğiz. Gezilerimiz devam edecek. Hepinize geldiğiniz ve bizlerle olduğunuz için teşekkür ederiz” dedi. Mahalle muhtarları Cumartesi günü ise profesyonel rehberler eşliğinde Çanakkale savaş alanı ve şehitlikler ziyaret edildi. Muhtarlar ve eşleri Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görme fırsatı buldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de gezinin her anında yer aldı. Şehitlik ziyaretlerinde Çanakkale’de şehit olan Manavgatlı yakınlarını da bulmaya çalışanlar oldu. Şehit yakınlarını bulan Manavgatlılar, Başkan Sözen’le birlikte bol bol dualar etti ve duygusal anlar yaşadı. Mahalle muhtarları ve eşleri, böylesine anlamlı bir gezi düzenlediği için Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

DNZ_8858

DNZ_8845

DNZ_8966

DNZ_9128

DSC_4435

DNZ_8943