MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SİDE’DE ‘YAŞAYAN SANAT’

81

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SİDE’DE ‘YAŞAYAN SANAT’

Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi öğretmenleri, Side’deki Girit Kahvesi önünde, “Yaşayan Sanat projesini turistlerle paylaştı. Projede canlı model ve objeler resme dönüştürülerek bir tuval gibi boyandı

Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi öğretmenlerinden resim öğretmeni Nurcan Şimşek’in hazırladığı ‘Yaşayan Sanat’ temalı proje Side Girit Kahvesi önünde vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Proje, Çocuk Kültür Merkezi’nden drama öğretmeni Özge Acır’ın canlı model performansı ile gerçekleşti. Öğretmen Nurcan Şimşek, kendilerini izleyen sanatseverlerin önünde canlı modeli akrilik boya ile boyadı. Boyama işlemi, eğlenceli görüntülere sahne oldu.

7K4A0338

İNSANLAR VE OBJELER AYNI TUVALDE

Proje kapsamında, günbatımı manzarası önünde canlı model ve objeler resme dönüştürülerek, katılımcılar keyifli fotoğraf karelerinde buluşturuldu. Projenin amacı hakkında bilgi veren resim öğretmeni Nurcan Şimşek; “ Biz bu proje ile insanlar ve objeleri tuval olarak kullanarak resme dönüştürüp, fotoğraf karelerinde resme dahil ederek yaşayan sanata ulaşmayı hedefledik” dedi.

7K4A0343

BAŞKAN SÖZEN’E TEŞEKKÜR

Etkinliği “Haydi Kızlar Kampa” projesiyle gelerek Manavgat’ta tatil yapan kız öğrenciler de katılarak keyifle izledi. Side’deki çalışmayı izleyen turistler ve vatandaşlar, canlı model ile fotoğraf karesinin içindeymiş gibi birbirinden eğlenceli fotoğraflar da çektirdi. Bu önemli sanat etkinliğini izleyenler, ilk defa böyle bir sanat çalışmasını izlediklerini söyleyerek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e sosyal ve kültürel etkinlikler için teşekkürlerini iletti.

7K4A0390

7K4A0505

7K4A0346

7K4A0403