MANAVGAT BARIŞ SUYU FESTİVALİ SONA ERDİ

1

MANAVGAT BARIŞ SUYU FESTİVALİ SONA ERDİ

22.Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali, Jehan Barbur ve Serdar Ortaç konseri ile sona erdi.

Barış Suyu Festivali’nin son günü Cumhuriyet Meydanı’ndaki Festival Köyü ile başladı. Festival Köyü’ndeki etkinlikler son gününde de tüm eğlencesiyle devam etti. Manavgat Barış Suyu Festivali ana sahne konserleri ise Atatürk Kültür Merkezi (AKM) meydanında yapıldı.

7K4A9480

FİNAL KONSERİ SERDAR ORTAÇ’TAN

Festivalin son gününde ilk olarak Jehan Barbur sahne aldı. Barbur kendine has tarzıyla izleyenleri kendine hayran bıraktı. Jehan Barbur, konserin bir bölümünde şarkılarını, Manavgatlı vatandaşların arasına karışarak söyledi. Festivalin final konserini ise Serdar Ortaç yaptı. Ortaç, on binlerce Manavgatlıyı birbirinden güzel şarkılarıyla coşturdu. Ortaç konserde zaman zaman yaptığı konuşmalarda, Manavgat’ı çok sevdiğini söyleyerek, mutlaka gezmek istediğini belirtti. Serdar Ortaç ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen arasında geçen diyaloglar ise ortamda sıcak bir hava yarattı. Serdar Ortaç, yaptığı röportajda, tüm dünyaya ve Türkiye barış, sevgi mesajı verdi. Ortaç, “Barış Suyu Festivali, ismi gibi berrak, barış dolu olsun. Herkes birbirini sevsin, saysın. Birbirlerine kızdıkları zaman iki kere düşünsünler, nefes alsınlar, o siniri içlerine atsınlar. Yanağına vurana öbür yanağını dönsünler. Kavga etmesinler. İkiye ayrılmayalım. Allah aşkına bu çok önemli. İçte ikiye ayrılmazsak bizi kimse yıkamaz. O yüzden taraf olmaktan vazgeçip, hepimiz bayrağın tarafında yer alalım" dedi.

7K4A9571

7K4A9665

BAŞKAN SÖZEN’DEN TEŞEKKÜR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise yaptığı açıklamada; “22. Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali’mizi adına yakışır bir şekilde barış ve kardeşlik içerisinde geride bıraktık. 4 gün boyunca gerek Festival Köyümüzde, gerek konserlerimizde eğlenceli zamanlar geçirdik. Vatandaşlarımıza, festivalimize gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Festival boyunca büyük özveri ile çalışan tüm ekip arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

7K4A9532

7K4A9692

7K4A9755

7K4A9803

DJI_0140

DJI_0145