MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MUHTARLAR VE AİLELERİNE ANITKABİ

Untitled-1

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MUHTARLAR VE AİLELERİNE ANITKABİR ZİYARETİ

Manavgat Belediyesi Manavgat’taki muhtarları ve ailelerini, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyaretine götürdü.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in organizasyonu ile bir araya gelen muhtarlar, eşleri, çocukları ve yakınları, sabah 05.00’te 3 otobüs olarak Atatürk Kültür Merkezi önünden Ankara’ya hareket etti. Anıtkabir ziyaretine 60 muhtar ve aileleri katıldı. Öğlen saatlerinde Ankara’ya varan muhtarlar Anıtkabir’e önünde buluştu.

DSC_0077

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise muhtarlar ve ailelerini Anıtkabir önünde karşıladı. Ellerinde bayraklarla önce Aslanlı Yol’dan geçerek ardından Ulu Önder Atatürk’ün mozolesini ziyaret eden muhtarlar, saygı duruşunda bulunduktan sonra dua etmeyi de ihmal etmedi. Mahalle muhtarları ve Başkan Sözen, Anıtkabir kompleksi içerisindeki “Atatürk ve Kurtuluş Savaşı müzelerini” tek tek ziyaret ederek, Ulusal Kurtuluş Savaşımız ve Atatürk ile ilgili bilgilerini artırdı. Muhtarlar ve aileleri, ziyaretten dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirerek Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Başkan Şükrü Sözen, “Daha önce, Muhtarlarımızın isteği üzerine Afyon Çalıştay programımızda aileleriyle birlikte Anıtkabir’e de ziyaret düzenleyeceğimiz sözünü vermiştik. Bu güne kısmet oldu. Böylesine anlamlı bir ziyaret programında muhtarlarımızla birlikte olmak bizleri de onurlandırdı. Biz Manavgat halkı olarak Ulu Önder Atatürk’e olan bağlılığımızı bir kez daha gösterdik. Muhtarlarımızla birlikte her zaman Atatürk ve Cumhuriyet’e sahip çıkacağız” dedi

DSC_0079

DSC_0096

DSC_0108

DSC_0115

DSC_0126

DSC_0137

DSC_0259

DSC_0294