MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK HAFTASI TURNUVASI

888

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK HAFTASI TURNUVASI

Manavgat Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Manavgat Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Haftası Turnuvası, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkiye Satranç Federasyonu Manavgat Temsilciliği ve Manavgat Belediyesi ortaklığıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla 19 ve 20 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen Gençlik Haftası Turnuvası Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Düzenlenen etkinliğine öğretmenler, çocuklar ve çok sayıda aile katıldı.

7K4A0059

Gençlik Haftası Turnuvası’na toplam 150 kişi katıldı. Yapılan turnuvada ilk üçe girenlere ödül olarak madalya verildi. Turnuvada 2000 ve 2005 doğumlular ve bayanlar, açık yaş genel ve açık yaş bayan olmak üzere 4 kategoride yarışıldı. Turnuva sonunda ilk 3’e girenlere madalyaları Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Oytun Eylem Doğmuş tarafından takdim edildi.

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Türkiye Satranç Federasyonu Manavgat Temsilcisi Hüseyin Yazıcı, turnuvaya gösterilen ilgi ve alakadan dolayı katılımcılara ve Başkan Sözen’e teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise; “Yarınlarımız olan gençlerimizi bu tarz etkinliklere yönlendirmek ve onların kendilerini kanıtlamasını sağlamak hepimizin görevi. Gençlerimize her alanda olduğu gibi, bu alanda da güveniyoruz. Bu bağlamda iki gün boyunca turnuvamızda yarışan ve turnuvaya katılan herkese teşekkür ediyor, herkese başarılarının devamını diliyorum. Dereceye giren ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Satranç turnuvalarımız kentimizde aralıksız devam edecektir” dedi.

7K4A9980

7K4A9984

7K4A9996