MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN 19 MAYIS’TA KORTEJLİ KUTLAMA

_NVG7174

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN 19 MAYIS’TA KORTEJLİ KUTLAMA

Manavgat Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101’nci yılını tüm kentte coşkuyla kutladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Aliye Coşar ve yönetimi ile Cumhuriyet Meydanı’na çelenk sunumu gerçekleştirdi. Başkan Şükrü Sözen daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’ne geçerek Manavgat Belediyesi araçlarından oluşan araç kortejini uğurladı. Manavgat Belediyesi’nin araç kortejine çok sayıda vatandaş balkonlarından alkışlar ve kornalar ile eşlik ederek katıldı. Kent merkezi ve mahalleleri marşlar eşliğinde turlayan araç kortejine, vatandaşların kendi arabalarıyla eşlik etmeleri ise kutlamaları daha coşkulu hale getirdi. Atatürk Kültür Merkezi’nden çıkan araç konvoyu İbrahim Sözen, Hastane Caddesi, Sarılar Mahallesi, Muhittin Ersoy Bulvarı, Çakal Deresi Mevki, D-400 Karayolu üzeri, Ilıca Mahallesi, Evrenseki Mahallesi, Evrenköy, Çolaklı Mahallesi, Kemer Bulvarı, Side-Kumköy, Sorgun Bulvarı, Demokrasi Bulvarı, Antalya Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Sanayi Mahallesi, Barbaros Caddesi, Remzi Güven Caddesi’nden geçti.

_NVG7254_NVG7252

_NVG7229

BAŞKAN SÖZEN: TÜRK GENÇLİĞİ CUMHURİYET KAZANIMLARINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bir ulusun yeniden doğuş gününü kutladığını ve kurtuluş mücadelesinin bedeller ödenerek kazandığını dile getirerek yokluk içinde vatan kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnet duygularını ifade etti. Başkan Sözen, “ Türk ulusunun yeniden doğduğu gün olan 19 Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’nci yılını, Manavgat Belediye’mizin araç kortejiyle marşlar çalarak kent halkımızla birlikte coşkuyla kutladık. Türkiye’mizin yarınları olan gençlerimizin ağır bedeller ödenerek kazanılan bu ulusa ve ulusun kazanımlarına sahip çıkacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün de söylediği gibi, bütün ümidimiz gençliktedir. Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder’imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve canlarını bu vatan için veren şehitlerimizin aziz hatıralı önünde saygıyla eğiliyorum. Atamızın bizlere ve gençliğe emanet ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutluyorum” dedi.

_NVG7223_NVG7208_NVG7205_NVG7182_NVG7177_NVG7167