MANAVGAT’TA ANNELERE SOSYAL MESAFELİ ÇİÇEK DAĞITIMI

2

MANAVGAT’TA ANNELERE SOSYAL MESAFELİ ÇİÇEK DAĞITIMI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Anneler Günü’nde Manavgatlı anneler için hazırlattığı 10 bin saksı çiçeğinin dağıtımını, sosyal mesafe kurallarına uyulan güzel bir organizasyonla gerçekleştirdi. Başkan Sözen’in çiçek dağıtımı sırasında zabıta ekipleri ateş ölçüp, maske de dağıttı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Anneler Günü’nde Manavgatlı annelere çok güzel bir sürpriz yaptı. Sokağa çıkma yasağının olmadığı, 65 yaş üstü vatandaşların da 4 saatliğine dışarı çıkabildikleri güneşli bir Manavgat gününde annelere 10 bin saksı çiçeği hediye edildi. Sosyal mesafe kurallarına uyulan, son derece düzgün kurgulanmış çiçek dağıtımına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de katıldı. Çiçek dağıtımında, vatandaşlar, bariyer koridorundan ateşleri ölçülerek ve maskeli bir şekilde geçirildikten sonra çiçekleri hediye edildi. Başkan Sözen, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Kültür Merkezi ve Yapay Şelale önündeki kentin 3 noktasında yapılan çiçek dağıtımını tek tek yerinde denetlerken, sosyal mesafenin bozulmamasına önem verdi. Annelere çiçeklerini verirken, anneler günlerini kutlayan Başkan Sözen’i karşılarında gören vatandaşlar oldukça mutlu oldu. Dağıtımda zabıta ekipleri de titiz bir şekilde anonslarla uyarılarla vatandaşları yönlendirdi. Vatandaşların da sosyal mesafe konusunda oldukça bilinçli oldukları görüldü. Karanfil ve sardunyadan oluşan saksı çiçeklerini alan vatandaşlar, böylesine güzel, intizamlı ve anlamlı bir organizasyonu gerçekleştiren Başkan Sözen’e teşekkür etti.

_NVG6805

Başkan Sözen, bir ara yoldan arabayla geçen annelere de çiçeklerini hediye etti. Anneler gününü kutlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Çok güzel bir gün, sokakta gezen büyüklerimiz güzel. Onların bizlerle olmasını, sokakta gezmelerini özlemişiz. Bu gün anneler günü. Manavgat’ımız adeta şenlendi. Bizleri hayata getiren, yaşama hazırlayan, sevgiyi, şefkati, hoşgörüyü, ülkemize sahip çıkmayı öğreten annelerimizin günü bugün. Gönül istiyor ki, her gün anneler günü olsun. Annelerimiz bizim için her zaman değerli ve önemli. Bizler de bu günün anlamı gereği, annelerimize çiçek hediye etmek istedik. Uzun süredir evlerinde kapalı kalan büyüklerimizi sevindirmek istedik. Çiçeklerimizin bir kısmını kendi seralarımızda ürettik, bir kısmını da satın aldık. Diledik ki, annelerimiz evlerinde bu çiçeklere baksınlar, büyütsünler. Amacımız annelerimize olan sevgimizi ifade edebilmek. Annelerimizden manevi güç almak bizi umutlandırıyor. İnşallah bu sıkıntılı süreç geçecek. Biz yine hep beraber güzel günler göreceğiz. Dağıtımımızda sosyal mesafe kurallarına uymaya gayret ettik. Tüm annelerimizin gününü bu vesileyle tekrar kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu, güzel yarınlar diliyorum” dedi.

_NVG6716

_NVG6692

_NVG6740

_NVG6788

_NVG6879

_NVG6895