MANAVGAT BELEDİYESİ OYMAPINAR’DA HEYELAN ÖNLEMİ ALDI

Oymap¦-nar b+-z +ğal¦-+şmas¦- (1)

MANAVGAT BELEDİYESİ OYMAPINAR’DA HEYELAN ÖNLEMİ ALDI

Manavgat Belediyesi, Oymapınar Mahallesi’nde her yıl yağmur suları nedeniyle heyelanların yaşandığı orman içinde kalan Sarıdere Yolu, Çatalyol, Sürveşe Yolu, Sokmak Mevki, Yarıkkaya Mevki ve Yaylol Mevki’lerinde taşkın önleme çalışması yaptı.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında, şarampollerden akan suları tahliye etmek amacıyla büzler döşenerek suların dereye akışları sağlandı. Belediye ekipleri, bu çalışmasıyla mevcut ve ilave olarak yapılan imar yollarındaki su taşkınlarını engelledi. Toplam 150 metrelik alt yapı çalışmasının yapıldığı Oymapınar’da hem toprağın kayarak kaybolması, hem de yollarda su taşkınlarının yaşanmasının önüne geçilmiş oldu.

Oymap¦-nar b+-z +ğal¦-+şmas¦- (3)

Manavgat Belediyesi’nin Oymapınar’da yaptığı heyelan önleme çalışmalarında bozulan yolların da anında yenilenmesi ise mahalle halkını sevindirdi. Oymapınar Mahallesi muhtarı Kemal Öz, “Bölgemizde daha önceki yıllarda heyelanlar yaşanıyor ve toprak kayboluyordu. Su taşkınları ise yollardan geçişi engelliyordu. Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen, bu çok önemli çalışmayı gerçekleştirerek mahalle halkımızı sevindirdi. Belediyemize bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, kentin 106 mahallesinde üst yapı çalışmalarının yanısıra ihtiyaçlı bulunan yerlerde alt yapı çalışmalarını da aksatmadan sürdürdüklerini dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, “Belediyemizin güçlü elini ayrımsız ve ayrıcalıksız olarak her bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz. Üst yapı çalışmalarının yanısıra görev ve sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen alt yapı çalışmalarını da yapmaya gayret ediyoruz. Heyelanların yaşandığı Oymapınar’ımızda da böyle bir durum vardı. Önlemimizi aldığımız için içimiz şimdi rahat” dedi.

Oymap¦-nar b+-z +ğal¦-+şmas¦- (8)

Oymap¦-nar b+-z +ğal¦-+şmas¦- (15)

Oymap¦-nar b+-z +ğal¦-+şmas¦- (18)

Oymap¦-nar b+-z +ğal¦-+şmas¦- (27)