MANAVGAT BELEDİYESİ KENTİ BİSİKLET YOLLARIYLA DONATIYOR

DJI_0058

MANAVGAT BELEDİYESİ KENTİ BİSİKLET YOLLARIYLA DONATIYOR TURİZM BÖLGELERİYLE BAŞLANDI

Manavgat Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak, vatandaşları bisiklet binmeye özendirmek ve turizm imajına katkıda bulunmak amacıyla bisiklet yolları yapmaya başladı.

Manavgat Belediyesi çalışmalara turizm bölgeleri etrafına bisiklet yolları yapmakla başladı. Çalışmalar kapsamında 2 km’si Boğaz Otel ile Kaya Otel arasında olmak üzere Titreyengöl Bulvarına kadar toplam 7 km’lik bisiklet yolu tamamlandı. 3 şeritli araç yolunun bulunduğu turizm yolu boyunca işaretlenen bisiklet yolu kenarları ise oya ağaçları ile süslendi. Proje kapsamında D-400 Karayolu ile Boğaz Otel arasına yapılacak olan bağlantı yoluyla birlikte 5 km’lik bir bisiklet yolu çalışmasının daha yapılacağı belirtildi.

DJI_0047

TRAFİK DE RAHATLAYACAK

Bisiklet yolu çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu çalışmanın kente artı değer katacağını söyledi. Sözen, “Ulaşım; aracıyla, yayasıyla, bisikletiyle bir bütündür. Manavgat’ta bisiklet yollarının yapılmasıyla ilgili olarak çalışmaları son derece önemsiyoruz. Kentimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, trafiği rahatlatmak, kent turizmine katkı sağlamak ve gençleri bisiklet kullanımına teşvik edebilmek bizim için son derece önemli. Kentteki bisiklet kültürünün oturması amacıyla bisiklet yolları yapılması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” dedi.

DJI_0053

DJI_0061

DJI_0061

DSC_3255