MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN CUMA PAZARI’NA DEV HİZMET

cumapazarı

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN CUMA PAZARI’NA DEV HİZMET

Manavgat Belediyesi, Yayla Mahallesi’nde bulunan Cuma pazarını daha modern ve kullanışlı bir hala getirmek için çalışmalara başladı.

Manavgat Belediyesi, vatandaşların ve pazarcı esnafının isteği üzerine Cuma pazarını, Kapalı Pazar yeri haline getirmek için çalışmalara başladı. Projesi ve çevre düzenlemesi büyük bir titizlikle hazırlanan ve yapımına başlanan Cuma pazarındaki Kapalı Pazar yerinin, bölgenin büyük bir ihtiyacını gidereceği belirtildi. Kentte nüfus yoğunluğu en fazla olan mahallelerden biri olan Yayla Mahallesi’ndeki Cuma pazarı için 2 bin 600 m² alana yapılması planlanan kapalı alanda, çelik konstrüksiyon üzeri plastik kiremit uygulaması yapılacak. Alanın alt zemine ise sıcak bitümlü asfalt uygulanacak.Projesi tamamlanan Pazar yerinde şu anda zemin çalışmaları devam ediyor.

MNVG0897

VATANDAŞLARI SEVİNDİRDİ

Cuma pazarının modern ve kapalı bir hale getirilecek olması bölge halkını ve pazarcı esnafını sevindirdi. Vatandaşlar kışın yağmurdan, yazın sıcaktan etkilenmeden pazar alışverişlerini yapabilecekleri için, kendilerine bu imkanı sunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkürlerini iletti. Başkan Şükrü Sözen ise, "Vatandaşlarımızdan gelen Pazar yeri taleplerini yerine getireceğimiz konusunda söz vermiştik. Kapalı Pazar yeriiçin istekleri yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

MNVG0906

MNVG0909

MNVG0918

Tarih:28.01.2019