MANAVGAT BELEDİYESİ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

MANAVGAT BELEDİYESİ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

MANAVGAT BELEDİYESİ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

Yangın felaketi sonrasında kentin her köşesinde adeta arı gibi çalışan Manavgat Belediyesi ekipleri, bir yandan mahallelerde tespit çalışması yapıp acil ihtiyaçları yerine ulaştırırken bir yandan da evi yanıp yeni yaşam alanları oluşturulmuş vatandaşlara hayırseverlerin destekleri ile sağlanan beyaz eşya ve ev eşyalarını teslim ediyor.

2

Manavgat Belediyesi, Türkiye’nin en büyük yangın felaketini atlatan Manavgat’ta yaraları sarmaya devam ediyor. Belediyenin Acil Destek Timleri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardım malzemelerini gerçek ihtiyaç sahiplerine planlı bir şekilde ulaştırıyor. Kentin hemen yer yerinde arı gibi çalışan ekiplerden bazıları yangın felaketine maruz kalmış mahallelerde tespit çalışması yaptıktan sonra ihtiyaçları yerine ulaştırırken, bazı ekipler de evi yanıp yeni yaşam alanları oluşturulmuş vatandaşlara hayırseverlerin destekleri ile sağlanan beyaz eşya ve ev eşyalarını teslim ediyor. Yangınzede vatandaşlara gıda ve hijyen ürünlerinin dışında beyaz eşya, sandalye, masa, mutfak eşyaları, nevresim, yorgan, koltuk, gıda gibi temel ihtiyaçlardan oluşan malzemeler veriliyor. Yangın sonrasında yeni bir hayata adım atan Manavgatlılar, belediye ekiplerini her an yanlarında gördükleri için mutlu oluyor.

3

SÖZEN; “YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ”

En zor günlerinde kendilerinin her türlü istek ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap aldıklarını belirten yangın zede vatandaşlar, gelen yardımlardan dolayı hayırsever vatandaşlara ve Manavgat Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. Büyük yangın felaketinde evini kaybeden vatandaşlar için zaman mefhumu gözetmeksizin yaraları sarmaya çalıştıklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, “ Evlerini kaybederek yeni yaşam alanı oluşturan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını belirleyerek onlara ulaşmaya gayret ediyoruz. Ekiplerimiz, bağış kampanyasında gelen yardımları doğru ellere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışma gerçekleştiriyor. Manavgat’ımızı yalnız bırakmayan tüm hayırsever vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Manavgat Belediyemiz, halkının yanında olarak onların yarasını sarmaya devam edecektir” dedi.

4

DSC_0468

DSC_0473

DSC_0545

DSC_0561

DSC_0567

DSC_0583

DSC_0630

DSC_3933

DSC_3937

DSC_3941

DSC_3959

DSC_3962

DSC_3964

DSC_3968

DSC_3973