IRMAK YOLU, BAYRAMDAN ÖNCE DENİZLE BULUŞACAK

Untitled-2

IRMAK YOLU, BAYRAMDAN ÖNCE DENİZLE BULUŞACAK

Manavgat Belediyesi tarafından kent hayatına artı değer katacak olan ırmak kenarı kıyı düzenlemeleri kapsamında, D-400 karayolunun geçtiği çevre yolu köprüsünden, Sorgun Boğaz Otel arasında kalan ırmak kıyısına yürüyüş ve bisiklet yolu yapımı, kurban bayramı öncesinde tamamlanacak

Kent merkezinde büyük öneme sahip ırmak kenarlarını düzenleme projesiyle halkın büyük beğenisini toplayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, D-400 karayolunun geçtiği Çevre Yolu Köprüsünden, Sorgun Boğaz Otel arasında kalan ırmak kıyısına yürüyüş ve bisiklet yolu yapımını kurban bayramı öncesinde tamamlayarak Manavgat halkının hizmetine sunacak.

DJI_0010

Kente kazandırılan yeni asfalt plent tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte çözüm odaklı hizmet üreten Başkan Şükrü Sözen, asfalt çalışmalarını hızlandırarak ilk etapta sıcak asfalt çalışmasıyla ırmakla denizi buluşturacak. Vatandaşların, Manavgat Irmağı’nın eşsiz güzelliğini izleyerek ister bisikletle ister yürüyerek sahile ulaşmasına olanak sağlayacak projenin ilk etabı olan 2 km’lik alana sıcak asfalt döken ekipler, 2. Etap çalışması kapsamında kurban bayramı öncesi 2 buçuk km daha yol yapmış olacak. Başkan Sözen, kent için büyük önem arz eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi. Toplam 4,5 kilometre uzunluğa sahip olan projenin Manavgat’ın geleceği için önemli bir adım olduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Turizmin gözbebeği olan Manavgat’ımızı belediyemizin kaynaklarıyla elimizden geldiği kadar daha da güzelleştirmek için çalışıyoruz. Marka kent olma yolunda hızla ilerleyen Manavgat’ımızı geleceğe hazırlayacak çalışmalara bu yüzden ağırlık verdim.

7K4A8445

DJI_0008

Kent merkezine yapmış olduğumuz ırmak kenarı düzenleme projesinin devamı niteliğini taşıyan bu projemiz ile halkımız, istediği zaman daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde denize ulaşabilecek. Asfalt plent tesisimizin yeni faaliyete geçmesiyle birlikte çalışmalarımızın hızlanması bizleri memnun ediyor. Daha az zamanda daha çok iş yapmaya başladık. Irmak yolumuzu bayram öncesinde tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

DJI_0012

DJI_0019

7K4A8421