MANAVGAT KİTAP GÜNLERİ’NE ÜNLÜ YAZAR AKINI

kitap günleri

MANAVGAT KİTAP GÜNLERİ’NE ÜNLÜ YAZAR AKINI

Manavgat Belediyesi’nin kentte okuma oranını arttırmak, gençlere ve çocuklara kitap okumayı sevdirmek amacıyla düzenlediği “Kitap Günleri”, ünlü yazarlar Hüsnü Arkan ve Hulki Cevizoğlu’nun katılımıyla devam etti

Manavgat Belediyesi’nin kentte okuma oranını arttırmak, gençlere ve çocuklara kitap okumayı sevdirmek amacıyla düzenlediği “Kitap Günleri”, ünlü yazarlar Hüsnü Arkan ve Hulki Cevizoğlu’nun katılımıyla devam etti. Manavgat halkının yoğun ilgi gösterdiği imza günlerinde, okurlarıyla buluşan ünlü yazar Hüsnü Arkan, Manavgat Belediyesi’nin böyle bir organizasyonu hayata geçirmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederken, televizyon yapımcısı ve gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu ise Atatürk Kültür Merkezi’ni gezdikten sonra böylesine güzel bir kültür yapısını Manavgat’a kazandıran Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Ünlü yazarlara kitap imzalatmak için gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, imza sonrasında ise sohbet etme ve tanışma imkanı buldu.

7K4A8063

YAZARLAR HALK İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Halkın yoğun katılımı ile gerçekleşen kitap günleri etkinliğinde birçok yerel ve ünlü yazar Atatürk Kültür Merkezi önünde Manavgat halkıyla buluşmaya devam edecek. Hacer Gezer, Gülseren Aktaş, Şükrü Erbaş, Atakan Kelleci, Yılmaz Odabaşı, Kemal İnci, Binnur Nergiz, İhsan Eliaçık, Koray Yersüren, Dilara Keskin, Emre Gül, Yusuf Piliç, Ergün Poyraz, Hulki Cevizoğlu, Meriç İzgi gibi yazarlar kitapseverlerle buluşacak. Sosyal projelerin Manavgat halkını bütünleştirdiğini ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen kent genelinde okuma oranını arttırmak için böyle bir etkinliği hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Sözen, “ Sosyal Belediyecilik anlayışımız gereği kitap günleri etkinliğini düzenleyerek halkımızın kültürel gelişimine katkıda bulunmak istedik. Çocuklarımızla, geçlerimizle ve dostlarımızla birlikte bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlediğimiz ve 16 Ağustos Çarşamba gününe kadar devam edecek olan etkinliğimize bütün Manavgat halkımızı davet ediyorum” dedi.

7K4A8083

7K4A8100