MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİ

1

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında, kent genelinde eğitim-öğretim gören çocuklar, Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte sevimli dostlar ile bir araya geldi

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında, kent genelinde eğitim-öğretim gören çocuklar, Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte sevimli dostlar ile bir araya geldi. Etkinliğe, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i temsilen Manavgat Beleyesi Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Ödevoğlu ve birim müdürleri de eşlik etti.

MNVG2998

İlköğretim grubu olarak Toros İlköğretim Okulu, Elit Koleji, Ayyıldız Koleji, Milli Egemenlik İlköğretim Okulu, Şirinlerin Dünyası Koleji öğrencileri ile lise grubu olan Matso Denizcilik Okulu öğrencileri hayvanların temel ihtiyaçları arasında yer alan mama, havlu, battaniye, nevresim takımlarını hediye olarak getirerek Hayvan Barınağı yetkililerine teslim etti. Büyük bir ilgiyle barınağı gezen çocuklar, öğretmenler eşliğinde hayvanları bol bol sevdi. Dünyanın ve doğanın sadece insanlara ait olmadığını belirten Başkan Şükrü Sözen, müşterek bir ortamda yaşamanın önemine dikkat çekti. Başkan Sözen, “ Doğayı, havayı beraber kullandığımız sevimli dostlarımızı unutmamak adına çocuklarımızla birlikte bu etkinliğimizi düzenlemek istedik. İnancım o dur ki doğayı ve hayvanları sevmeyenler insanları da sevemez. Bizde bu bilinçle çocuklarımıza hayvan sevgisini kazandırmak için bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Manavgat Belediyesi olarak, bu tür anlamlı etkinlikler düzenlemeye hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

MNVG3065

MNVG3021

MNVG3070

MNVG3090

MNVG3098

MNVG3099