TUNA KİREMİTÇİ’DEN MANAVGAT’TA MÜZİK DİNLETİSİ

Untitled-1

TUNA KİREMİTÇİ’DEN MANAVGAT’TA MÜZİK DİNLETİSİ

Son yıllarda gençler tarafından oldukça sevilen ve besteleri top 10 listelerinde yer alan şair, bestekar, müzisyen Tuna Kiremitçi, 18. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Manavgat’a gelerek hayranlarıyla buluştu.

Yağmur nedeniyle Side Kültür Evi’nde yapılması planlanan müzik dinletisi Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’ne alındı. Gecede Tuna Kiremitçi’yi izlemeye yüzlerce Manavgatlı geldi. Kiremitçi programa birlikte düet yaptıkları ses sanatçısı Elis Dubas ile birlikte katıldı. Kiremitçi, yaptığı bestelerin hikayelerini yaşadığı anılarla anlattı.

MNVG1794

Ünlü şair Ataol Behramoğlu’nun kendisine bestekarlık yolunu açtığını belirten Kiremitçi, “Bu gün şarkı yapabiliyorsam, edebiyatçılar ve şairler sayesindedir” dedi. Kiremitçi, güncel şarkıları olan“Sana Dair”, “Yanlızlığıma Aşığım”, “Affet Beni”, “Bir Mucize”“Birden Geldin Aklıma” gibi eserlerini gitarıyla seslendirdi. Kiremitçi’nin şu sözleri ise büyük alkış aldı. “Aslında bence Türkiye’nin son 15 yılı kötü geçmiş olabilir. Ama her şerde bir hayır vardır. Geçen sürede birbirimizin kıymetini anladık. Atatürk tarafından verilen en küçük şeyin bile ne kadar kıymetli olduğunu bu son dönemde öğrendik” dedi. Gecede Kiremitçi’ye teşekkür plaketini ve çiçeğini Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan takdim etti.

MNVG1803

MNVG1774

MNVG1830

MNVG1837