MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOLAKLI VE DEĞİRMENLİ’DE MOD

333

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOLAKLI VE DEĞİRMENLİ’DE MODERN PARK

Manavgat Belediyesi yaz aylarının da gelmesiyle birlikte kent merkezinde ve mahalleye dönüşen belde ve köylerdeki park çalışmalarını hızlandırdı.

Manavgat Belediyesi, yaz aylarının da gelmesiyle birlikte mahalleye dönüşen belde ve köyler ile kent merkezinde yeni parklara ağırlık vermeye başladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatıyla çalışmalarına başlayan Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, plan ve proje kapsamında yeni parkların inşalarını hızla sürdürüyor.

+ğolakl¦- (1)

TURİZME YAKIŞIR PARK

Çolaklı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine 2 bin 500 metrekarelik alanda tasarlanan park özellikle çevresindeki okullarda bulunan çocuk ve gençler için yapılıyor. Basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı ve dinlenme alanlarıyla sosyalleşmeyi sağlayan, aktif, turizme yakışır bir park tasarlandı. Ayrıca piknik masalarının çevresine ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışması yapılarak kente yeni bir nefes alanı kazandırılacak.

+ğolakl¦- (3)

GÖL MANZARALI PİKNİK ALANI

Değirmenli’de ise toplam 2 bin 800 metrekarelik alanda yapımı devam eden park çalışmasında özellikle okul yanında olmasından dolayı çocukların bol bol aktivite yapacakları, ailelerin sosyalleşeceği mekanlar tasarlandı. Mini futbol sahasının yanında mini bir amfi tiyatro alanı, çocuk oyun alanı, fitness alanı ve piknik alanı ile vatandaşların hizmetine sunulacak. Göl manzarası ile güzel bir piknik alanında olacağı parkta yeşil alan sayesinde vatandaşlar yeni bir nefes alanı kazanmış olacak.

de¦şirmenli (2)

Çolaklı ve Değirmenli’de park yapıldığını gören mahalle sakinleri isteklerini geri çevirmediği için Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Başkan Sözen, “Her mahalleye park” çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirtti.

de¦şirmenli (3)

de¦şirmenli (4)