ÇOK DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM,

111

ÇOK DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM,

26-30 Haziran tarihleri arasında düzenlediğimiz 9. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali’mize yönelik olarak kamuoyunda ve sosyal medyada yapılan siyaset kokan eleştiriler şahsımı ve çalışma arkadaşlarımızı son derece üzmüştür.

Bu yıl 9’uncusunu düzenlediğimiz festivalimizin yurt içi ve yurt dışında bilinirliği arttıkça her yıl daha da çok katılımcıyla gerçekleşmekte, beğeniyle takip edilen konserlerimiz ise her yaştan, her kesimden daha geniş kitlelere hitap etmektedir. Motosiklet festivalimizin, sadece motor tutkunlarını değil, Manavgat halkımızdan genç, yaşlı, çoluk çocuk herkesi kucaklaması da oldukça sevindiricidir. Manavgat halkımızın dışında çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımız ise festivalimize gösterdikleri yüksek teveccühle bizleri onurlandırmıştır.7 farklı ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden binlerce yerli ve yabancı konuğun katıldığı, günlük bir gecede 35- 40 bin kişiyi ağırladığımız uluslararası festivalimiz, Manavgat’ımızın yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına yönelik olarak planlanmış ve harcanan büyük emekle istediğimiz çizgide de gerçekleşmiştir.

Festivalimizde T. C Devletimizin kolluk kuvvetleri Jandarma ekiplerinin yanı sıra yüzlerce görevliden oluşan özel güvenlik ekipleri, belediyemizin çalışanları ile birlikte 24 saat gece gündüz demeden çalışarak, festivalimizin sıkıntısız bir şekilde tamamlanması için üstün bir performans göstermiştir. Her şeyin yasalar çerçevesinde düzenlendiği etkinliğimiz, ilgili kuvvetlerce sürekli olarak denetim altında tutulmuş, festivalde hiçbir olumsuzluğa fırsat verilmemiştir. Festivalimize Manavgat halkımız, ailesiyle çoluğuyla, çocuğuyla katılarak konserlerimize ve etkinliklerimize dahil olmuştur.

Emeği geçen tüm kurumlara, kolluk kuvvetlerimize ve çalışanlarımıza buradan teşekkür ederken, bir etkinliğin nasıl ve ne emeklerle gerçekleştirildiğini bilemeyen kişilerin yaptığı karşı eleştiriler bizi hayrete düşürmüştür.Bütün Türkiye’mize ve dünyaya mal olmuş, her yıl heyecanla beklenen festivalimize, haksız eleştirilerle GÖLGE DÜŞÜRÜLMESİNİ kabul etmemiz asla mümkün değildir.Siyaset yapmak adına Manavgat Belediyemizin yanısıra Jandarma, güçlerimiz de yıpratılmaya çalışılmakta, emekler yok sayılmaktadır.

Toplumumuzun milliyetçi duygularını kullanarak, basit sokak ağızlarıyla siyaset yapmaya çalışan bu klavye kahramanlarını, festivalimize emeği geçen tüm kurumlar ve belediyemiz adına KINIYORUM.Bu tarz provokatör klavye kahramanları, ülkemize, vatanımıza, Ulu Önder Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimize duyduğumuz bağlılık duygularımızı asla sorgulamaya kalkmasınlar. Ülkemiz, vatanımız ve gençlerimizle ilgili sorumluluk alma noktasında ve milli duygularımızı üst ölçekte yaşama ve yaşatma konusunda bizim bu klavye kahramanlarından öğreneceğimiz hiçbir şey yoktur. Aksine onlara öğretecek çok şeyimiz vardır.

Sosyal medya üzerinden yapılan tüm bu taraflı ve hassasiyetlere dokunan yorumlara rağmen, Manavgat Belediyesi olarak toplumumuzun her kesimini kucaklayan etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

KAMUOYUNA SAYGILARIMLA

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı