BELGESEL TADINDA EUROVİSİON KONSERİ

881

BELGESEL TADINDA EUROVİSİON KONSERİ

Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, efsane sunucu Bülent Özveren’in sunumuyla “Eurovision Şarkıları Konseri” verdi. Yüzlerce Manavgatlının izlemek için akın ettiği konserde, Özveren anılarını anlatırken, çocuklar da 50 yıllık geçmişe dayanan Eurovision’un unutulmaz şarkılarını seslendirdi

Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, Atatürk Kültür Merkezi’nde muhteşem bir ‘Eurovision Şarkıları’ konseri verdi. Konsere Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ile partililer, aileler ve birçok vatandaş katıldı. Yoğun ilgi nedeniyle çoğu vatandaş konseri ayakta izlemek zorunda kaldı.

7K4A8098

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye’de ilk defa yapılan belgesel tadındaki konserde, geçmişten günümüze ‘Eurovision Şarkıları’ söylendi. Tayfun Yılmaz şefliğinde, 70 çocuktan oluşan koro, ‘Ajda Pekkan’dan Petrol, Kayahan’dan Gözlerinin Hapsindeyim, Sertab Erener’den Everyway That I Can’ gibi unutulmaz şarkıları seslendirdi. Her şarkıdan önce ekrana yansıtılan Eurovision gösterimi izleyenlere duygu dolu anlar yaşatırken, Bülent Özveren’in efsane sunuculuğu ve şarkılarla ilgili anlattığı hikayeler de geceye ayrı bir renk kattı.

7K4A7939

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE YOLCULUK

1975 yılından 2012 yılına kadar Eurovision Şarkı Yarışması’nı sunan 75 yaşındaki Özveren’in öz geçmişi, belgesel şeklinde konserde gösterildi. Gösterimin ardından sahneye çıkan Bülent Özveren’i vatandaşlar ayakta alkışladı. Şarkılar başlamadan önce hikayelerini ve yaşadığı anıları anlatan efsane sunucu Özveren, sahnede zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Başkan Sözen ile sahnede bir araya geldiklerinde Manavgat’a hayran kaldığını belirten Özveren, Başkan Sözen’i kentteki çalışmalarından dolayı tebrik etti. Başkan Sözen ise kendilerini ağırlamaktan büyük onur duyduğunu söyleyerek, Özveren’e teşekkürlerini sundu.

7K4A8131

‘GURUR DUYUYORUM’

Konserde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen; “Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu; sizi çok seviyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. Bu akşam çok duygulandım, iyi ki varsınız. Kıymetli velilerimize, bize güvenerek evlatlarının eğitimine küçücük de olsa katkı yapma fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımız Manavgat’ın kat ettiği mesafenin göstergesidir” dedi. Konuşmanın sonunda ise Başkan Sözen, efsane sunucu Bülent Özveren ve koro şefi Tayfun Yılmaz’a çiçek takdim etti.

7K4A8201

7K4A8210

7K4A8107

Tarih: 24.12.2018