MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

3

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını güzelleştirip kolaylaştırmak amacıyla Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçiriyor. Hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam eden merkez çok yakında açılacak.

Başkan Sözen’in Engelliler Günü’nde müjdesini verdiği Ilıca Mahallesi’ndeki Engelsiz Yaşam Merkezi’nin yapımı aralıksız devam ediyor. Merkezin içerisinde ve dış cephesindeki tadilatlar en ince ayrıntısına kadar, büyük bir titizlik ile yapılıyor. Kentin en önemli sosyal ihtiyaçlarından olan Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelsiz vatandaşlara yeni bir nefes alanı kazandırılması hedefleniyor.

7K4A7255

ENGELSİZ FAALİYETLER

Ilıca Mahallesi’ndeki Manavgat Belediyesi Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde; el sanatları atölyeleri, müzik atölyesi, ailelerin çocuklarını emanet edebileceği nefes kreşi, kariyer planlama birimi, seracılık eğitimi, görme engelli kütüphanesi, görme engellilere özel bilgisayar sistemi gibi birçok faaliyet alanı bulunacak.

7K4A7253

“EKİPLERİMİZ TÜM HIZIYLA ÇALIŞIYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sözen, kentte yaşayan engelsiz vatandaşların tamamen sosyal hayatına katkı sağlamaya yönelik oluşturulan bu merkezin açılışının en yakın zamanda yapılacağını belirtti. Sözen; “Kentimizde en önem verdiğimiz ve hayata geçirmek istediğimiz projelerden biri olan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi açacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bu merkez ile engelsiz kardeşlerimiz yeni bir nefes alanına kavuşacak, bizler de aynı zamanda sosyal hayatlarına katkı sağlamış olacağız. Projemizi en yakın zamanda değerli Manavgat halkımızın katılımıyla hayata geçireceğiz. Ekiplerimiz var güçleri ile çalışmaya devam ediyor” dedi.

7K4A7279

7K4A7283

7K4A7292

7K4A7296

Tarih: 19.12.2018