BAŞKAN SÖZEN’DEN ENGELSİZ KUTLAMA

engelsiz

BAŞKAN SÖZEN’DEN ENGELSİZ KUTLAMA

Manavgat’ta yaşayan engelsiz vatandaşlar, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği “Engelleri Birlikte Aşalım” yemeğinde bir araya gelerek gönüllerince eğlendi.

Manavgat Belediyesi, her yıl ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelsiz vatandaşlar için düzenlediği birlik, beraberlik ve “Engelleri Birlikte Aşalım” yemeğini, bu yıl da bir otelde gerçekleştirdi. Manavgat Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen muhteşem yemeğe 500 engelli vatandaş, aileleriyle birlikte katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yemeğe katılanlarla ile tek tek ilgilenerek sohbet etti.

7K4A2774

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

Başkan Sözen, özel yemekte yaptığı konuşmada; “Son derece anlamlı bir akşamda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizler için, özellikle bu dönem birçok proje üretmeye çalıştık. Bunlardan en özelinden bir tanesi olan Ilıca’daki Engelsiz Yaşam Merkezimizin açılışını en kısa zamanda hep beraber yapacağız. Özel çocuklarımızın, özel kardeşlerimizin orada eğitim görmelerini, yaşamın içinde daha faal olmalarını sağlamak için eğitim ve etkinliklerimizi hizmete sunacağız. En büyük hayalimiz bir kent yaratmak. Çağdaş bir kent yaratmanın temelinde, engelsiz bir kent yaratmak da vardır. Bu bağlamda da eksikliklerimiz vardı, bunları da bir bir gidermeye çalışıyoruz. İnsanların yaşamaktan keyif aldığı, huzurlu, keyifli, engelsiz bir şekilde yaşadığı Manavgat’ı yaratmak hepimizin görevi ve borcudur. İnsanlarımıza hizmet vermenin yanı sıra özel kardeşlerimizin yaşamlarındaki zorlukları da kaldırmak bizim görevimiz. Sadece proje üretmek değil, toplumun da duyarlı olması lazım, kentte yaşayan insanların da taşın altına elini koymaları gerektiğini hissetmesi lazım. Onun için bu etkinlikleri düzenlemeye, bir arada olmaya, birbirimizi dinlemeye ve cevap vermeye ihtiyacımız var. Karşılıklı konuşmaya, birbirimizin gözünün içine bakmaya ihtiyacımız var, duygularımızı karşılıklı hissetmeye ihtiyacımız var. Eğlenebilmeniz, mutlu olabilmeniz bizler için çok önemli, bu bağlamda küçük bir katkı yapabildiysek bizim için bir övünç olacaktır. Özellikle her birinin cennetlik olduğuna inandığım özel anne ve babalara teşekkür ediyorum, iyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

7K4A2836

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL GÖSTERİSİ

Ardından, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan 7-15 yaş arası çocuklardan oluşan Manavgat Belediyesi Konuşan Eller Çocuk Korosu, işaret dili ile şarkı söyledi. Kursu tamamlayan öğrencilere Başkan Sözen tarafından sertifikaları verildi. Bu özel gecede Manavgat Belediyesi Özel Çocuklar Halk Dansları Topluluğu ise halk oyunu gösterisi sergiledi. Özel çocuklara, katıldıkları festivallerden kazandıkları madalyaları takdim edildi.

7K4A2940

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise engelsiz vatandaşlar sanatçı Mehmet Demirel’in şarkıları eşliğinde gönüllerince eğlendi. Yemeğe katılan engelsiz vatandaşlar ve aileleri, Başkan Sözen ve tüm ekibine bu güzel geceyi düzenledikleri için teşekkür etti.

7K4A3031

7K4A3026

7K4A3060

7K4A3101

7K4A3172

7K4A2847

7K4A2985

7K4A2960

Tarih: 04.12.2018