KIZ ÖĞRENCİ YURDU

KIZ YURDU JPEG

KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Manavgat Belediyesinin uzak mahallelerinde yaşayan kız çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak ve ulaşımlarını kolaylaştırmak adına Manavgat Belediyesi tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılmıştır.

Manavgat Belediyesi Kız Öğrenci yurdu 44 yatak kapasitesine sahip olup 4 kişilik 9 oda, 3 kişilik 2 oda, 1 adet 2 yatak kapasiteli engelli odasına sahiptir.Her odada çalışma masası elbise dolabı,klima, yatak,yorgun gibi temel ihtiyaçları karşılayacak eşyalar bulunmaktadır.Yurdumuzda sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri verilmektedir.

Yurdumuzda sınırsız internet hizmeti veren çalışma odası,çamaşırhane,yemekhane,mescit ve dinlenme odası bulunmaktadır.

Kız öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine destek olmak için gönüllü özel öğretmenler tarafından ücretsiz dersler verilmektedir.

Her hafta salı günleri öğrencilerimizin eğitim-öğretim alanında başarılarını artırmak ,dönem dönem yaşadıkları sorunları çözmeye yardımcı olmak adına öğrencilerimize psikolojik destek hizmeti sağlanmaktadır.

Her hafta çarşamba günleri 19:30 da başlayan Türkçe dersi 22:00 da biterken, Perşembe günleri 19:00 da başlayan Matematik dersi 21:30 da son bulmaktadır.

Gençlerimizin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yetişmeleri adına yurdumuzda 24 saat hizmet veren; belletici gözetmenlerimiz, güvenlik görevlilerimiz, mutfak ve temizlik görevlimiz bulunmaktadır.