ARACA SIKIŞAN YAVRU KEDİ KURTARILDI

001

ARACA SIKIŞAN YAVRU KEDİ KURTARILDI

Bir aracın motor blokuna sıkışan 2 aylık yavru kedi, Manavgat Belediyesi ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda kurtarılarak tedavi altına alındı.

Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezi yetkilileri, Manavgat Belediyesi Kordon Caddesi önünde park halindeki aracın motor kısmına sıkışan yavru kediyi uzun uğraşlar sonucunda kurtararak tedavi altına aldı. Manavgat Belediyesi Başkan yardımcılarının Kordon Caddesi üzerinde park halinde bulunan 07 ALK 336 plakalı aracın motor bloku içerisinden gelen kedi sesini fark etmesinin ardından, hayvan barınağı yetkililerine haber vermesiyle başlayan kurtarma çalışmasında, korkudan motor blokuna saklanan yavru kedi, araç sahibinin de yardımıyla uzun uğraşlar neticesinde bulunduğu yerden kurtarıldı.

_NVG2248

Duyarlı vatandaşların da eşlik ettiği kurtarma çalışmasında, vatandaşlar telefonlarından kedi sesi açarak motor blokuna saklanan yavru kedinin dikkatini çekmek için de çaba sarf etti. Vatandaşlar ve araç sahibi ise, yavru kedinin kurtarılmasından ve tedaviye götürülmesinden dolayı Manavgat Belediyesi personeline ve başkan yardımcılarına teşekkür etti. 2 aylık olduğu belirtilen ve gözünden mikrop kaptığı belirlenen yavru kedi ise Manavgat Belediyesi hayvan barınağına götürülerek tedavi altına alındı.

_NVG2252

_NVG2257

_NVG2260