ULUALAN PLATFORMU’NDAN SİYASİ PARTİLERE ZİYARET

ziyaret

ULUALAN PLATFORMU’NDAN SİYASİ PARTİLERE ZİYARET MANAVGAT TEK YÜREK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğinde oluşturulan “Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu Yürütme Kurulu heyeti, çalışmalarına Manavgat’taki siyasi parti ilçe başkanlarını ziyaretle başladı. Heyet Başkan Sözen’le birlikte AK Parti, MHP, Saadet Partisi, BBP, DSP, İYİ Parti ve CHP’nin Manavgat ilçe başkanlarını ziyaret ederek, “Manavgat için tek yürek olma” çağrısında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Manavgat Ulualan Bölgesi’nin golf alanlarına tahsis etmek istemesi üzerine Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğinde bir araya gelen Manavgat’taki STK temsilcileri, “Ulualan’ı Koruma Platformu” nu oluşturarak çalışmalarına başladı. Başkan Şükrü Sözen ve oda başkanlarından oluşan 10 kişilik Platform Yürütme Kurulu üyeleri, ilk olarak ilçedeki siyasi partileri ziyaret etti. Heyet gün içinde sırasıyla Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, MHP Manavgat İlçe Başkanı Noman Enhoş, Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral, Büyük Birlik Partisi Manavgat İlçe Başkanı Mesut Alkan, Demokratik Sol Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Çin, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı ve Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar’ı ziyaret etti. Ziyaret heyetinde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Manavgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Nezih Özgenç, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Antalya Barosu Manavgat Temsilcisi Av. Saip Umut Sertçelik, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Servis Aracı İşletme Esnaf Odası Başkanı Mustafa Aydın, Mimarlar Odası Manavgat Temsilcisi Başkanı Ahmet Atçı yer aldı.

2AK Parti (2)

ÖZGENÇ, “ TEK YÜREK OLALIM, ULUALAN’I KORUYALIM”

Tüm ziyaretlerde ilk konuşmaları yapan MUKP Yürütme Kurulu Başkanı Nezih Özgenç, Ulualan’ın Manavgat’ın geleceği için çok önemli bir bölge olduğunu, mutlak surette halkın görüşü alınarak planlanması gerektiğini söyledi. Nezih Özgenç, Belediye Başkanı Sözen’in önderliğinde bir platform oluşturulduğunu, platformun çalışmalarına siyasi partilere ziyaret etmekle başladığını söyledi. Özgenç, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İlk toplantıda bize konuyla ilgili bilgilendirme yaptı. Ardından platform oluşturuldu. Kaymakam beyi ziyaret ettik. Toplantı sonrasında aldığımız karar gereği bu gün bütün siyasi partilerimizi ziyaret edeceğiz. Sizinle başladık. Sizin görüşünüz çok önemli. Biz inanıyoruz ki Manavgat’ta el ele verirsek başaramayacağımız bir şey yok. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

4 MHP

SÖZEN; “MANAVGAT İÇİN TARİHİ KARAR AŞAMASINDAYIZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, siyasi parti ziyaretlerindeki tablonun Manavgat için özlenen bir tablo olduğunu dile getirdi. Ulualan Bölgesi’nin Manavgat’ın yeni yüzü olduğunu, golfe karşı olmadıklarını ancak

bu bölgenin ortak akılla planlanması gerektiğini söyledi. Manavgat için tarihi bir karar aşamasında olduklarını anlatan Başkan Sözen, “Bu tablo hepimizin uzun zamandır özlem duyduğu bir tablo. Manavgat hepimizin. Hepimizin temsil ettiği konumların temelinde yaşadığımız bölgeye katkı yapmak var. Bu süreçleri sağlıklı yürütebilmek için birlikte müşterek hareket edilmesi, bazı doğrularda buluşulabilmesi önemli. Beraber adım atmak çok önemli. Bunun için buradayız. Hayal ettiğimiz süreçlerin en önemlisini yaşıyoruz. Manavgat tarihinin en önemli stratejik adımının atılacağı tarihi bir dönem. Geleceğimizi ilgilendiren çok önemli bir karar arifesindeyiz. Bugüne kadar bu alanı koruduk. Oranın milli emlak arazileriyle, belediyenin yerleriyle, özel mülkiyetleriyle bütüncül bir plan çalışmasıyla değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun için acele etmemek gerekir. Manavgat’ın yeni vizyon yüzü olmalı. O yüzden bugüne kadar plan yapmadık.

İlgili mevkilere müşterek hareket ettiğimizi gösterebilirsek, halkımızın hassasiyetlerini ve önceliklerini doğru aktarabilirsek burayla ilgili yeniden bir değerlendirme çalışması yapılabilir. Böylesine yaptık oldu denirse, bu kent halkı küser. Golfe de karşı değiliz, ama bu alanın 4 kişiye tahsis edilmesi yanlış. Omuz omuza olmaya ihtiyacımız var. Kente bunu göstermeye ihtiyacımız var. Bunu çözemezsek hesabını bu kente veremiyiz. Benim temsil ettiğim koltukta oturmamın bile anlamı kalmaz. Orası bu kentin geleceği. Kaybettiğimizde şamdanla arasak bulamayacağımız bir yer orası. Amacımız ayak direme, cephe oluşturmak değil. Amacımız el birliğiyle önemli kabul ettiğimiz bir konuyu üst ölçekte ilgili kurumlara anlatabilmek” dedi.

7 BBP

AK PARTİ BAKANLIKTAN RANDEVU ALDI

Heyeti büyük nezaketle ağırlayan siyasi parti temsilcileri ise oluşuma her türlü desteği vereceklerini belirtti. İktidar partisinin temsilcisi Ak Parti Manavgat ilçe Başkanı Yusuf Halimoğlu ise önümüzdeki hafta içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan randevu aldıklarını ve milletvekilleriyle birlikte konuyu görüşmek için gideceklerini söyledi. Halimoğlu, “Bu önemli konuda birlik olarak yola çıkmanızı tebrik ediyorum. İktidar partisi olarak hassasiyetleri biliyoruz. Üzerimize düşen görevi yapacağız. Manavgat için elimizi değil, gövdemizi taşın altına sokmaya hazırız. Kimsenin şüphesi olmasın. İktidar partisi olarak her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

9 DSP (1)

11 İYİ PARTİ (1)