THM Korosu’ndan Muhteşem Anma Gecesi

Untitled-1

THM KOROSU'NDAN MUHTEŞEM ANMA GECESİ

Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Korusu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde sahneye koyduğu “Mustafa Kemal’le Çanakkale” adlı müzikli oyunda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen şiir okudu, Kültür Müdürü Atatürk’ü canlandırdı.

Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Korosu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde muhteşem bir müzikli oyun tadında konser verdi.

7K4A0368

Şef Onur Gök yönetimindeki 115 kişilik dev bir korist kadrosuyla sahneye çıkan Manavgat Belediyesi THM Topluluğu Korosu elemanları, Manavgat halkına unutamayacakları bir gece yaşattı. Uzun çaba ve emekle hazırlanılan geceyi izlemeye Manavgatlılar adeta akın etti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Belediye Kültür Müdürü Halis Akkaya’nın da rol aldığı gecede Çanakkale Şehitlerimiz, türkü ve oyunlarla anıldı. Muzaffer Erdem Haznedar’ın yönetmenliği yaptığı, Burcu Sümbül, Emine Uçkun ve Şenay Yaşa’nın sahneye koyduğu “Mustafa Kemal’la Çanakkale” adlı oyun 2.5 saat boyunca bütün izleyenleri adeta mest etti. Çanakkale’de savaşlarından kesitlerin sunulduğu müzikli oyunda, koristlerin her biri toplumun bir kesimini canlandırdı. Sahneye doktor, asker, Anadolu kadını, modern kadın gibi yöresel giysilerle çıkan koristler, türkülerini seslendirdi.

7K4A0449

Çanakkale kahramanlık türkülerinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından türkülerin seslendirilip Çanakkale ruhunun yaşatıldığı konserde Kültür Müdürü Halis Akkaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk rolünü canlandırması büyük alkış aldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise Nazım Hikmet’in Memleketim adlı şiirini Memleketim eşliğinde seslendirdi. Başkan Sözen’in başında kasketle çıkarak şiir okuması büyük alkış aldı.

7K4A0693

Başkan Sözen, günün anlam ve önemini anlatan duygusal konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Bu ülke bugünlere gelirken çok daha zor günlerden geçti. Bu millet, kadınıyla, çocuğuyla, genciyle onurlu ve bir o kadar da meşakkatli mücadelelerden geçerek bu ülkeye sahip çıkmış bir millettir. Bu millet, bu günlerden çok daha zor günleri her türlü sıkıntıya rağmen aşarak vatanına sahip çıkmıştır. Bu gün güzel yürekleri ve sesleriyle bize bu milli duyguları yaşatan, geçmişimize şehitlerimize atalarımıza bir kere daha minnet duymamız gerektiğini hatırlatan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize bu güzel ülkeyi canları pahasına bırakan, bizim bugünleri beraberce yaşamamıza vesile olan, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi. Gecede hep birlikte söylenen İzmir Marşı’nda duygular doruğa çıktı. Başkan Şükrü Sözen, koro adına Şef Onur Gök’e ve rol alan Gaziler Derneği yönetimine teşekkür çiçeği sundu.

MANAVGAT BELED¦-YES¦- K+£LT+£R M+£D+£R+£ HAL¦-S AKKAYA-ATAT+£RK ROL+£ (1)

7K4A0746

7K4A0707