MANAVGAT’TA 3 MAHALLEDEKİ MODERN PAZAR YERLERİ TAMAMLANDI

Untitled-5

MANAVGAT’TA 3 MAHALLEDEKİ MODERN PAZAR YERLERİ TAMAMLANDI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Sarılar, Kızılot ve Taşağıl Mahalle’lerinde halkın en önemli temel ihtiyaçlarından birisi olan pazar yerlerini tamamladı. Modern Pazar yerlerinin açılışı düzenlenecek olan toplu açılış töreniyle yapılacak

Manavgat Belediyesi, vatandaşların isteği üzerine, kentin büyük mahallelerinden olan Taşağıl, Sarılar ve Kızılot’a yaptırdığı kapalı Pazar yerlerinin inşaatlarını tamamladı. Projeleri ve çevre düzenlemeleriyle birlikte büyük bir titizlikle inşa edilen modern pazar yerleri, bölgelerin büyük bir ihtiyacını giderdi. Pazar yerlerinin açılışının düzenlenecek olan toplu açılış töreniyle yapılacağı açıklandı.

1 (1)

Taşağıl için 6 bin150 m² alan üzerinde yapılan modern pazarda bin 750 m² çelik konstrüksiyonlu asma germe membran kaplama malzeme kullanıldı. Pazar yerinde 26 araç kapasiteli bir park alanı, 125 m²’lik çocuk oyun alanı ve yeni zabıta ofisleri de yer aldı. entin en önemli merkez mahallelerinden birisi olan Sarılar’daki pazar yeri ise 8 bin 760 m² alan üzerinde ve 2 bin 700 m² çelik konstrüksiyonlu asma germe membran kaplama olarak yapıldı. Meydan düzenlemesi de beraberinde yapılan pazarda 100 m2 büyüklüğünde yeni zabıta ofisi, mescid ve tuvaletlerin bulunduğu idari bina da bulunuyor.

1 (2)

Kızılot için Manavgat Belediyesi’nce planlanan pazar yeri ise 6 bin 045 m² alan üzerinde inşa edildi. 2 bin 700 m² çelik konstrüksiyonlu asma germe membran kaplama olarak inşa edilen pazarın yapılması bölge halkını sevindirdi. Sarılar Mahallesi Modern Pazarda satış yapacak pazarcı esnafların yerleri ise, Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce yapılan kura çekimiyle belirlendi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yeni pazar yerlerinin Manavgat halkına ve mahalle sakinlerine hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

1 (3)

1 (4)

1 (5)