PAZARTESİ PAZARI PROJESİNİN TEMELİ 21 ŞUBAT’TA ATILIYOR

PAZARTES¦- MEYDAN PAZARI (5)

PAZARTESİ PAZARI PROJESİNİN TEMELİ 21 ŞUBAT’TA ATILIYOR

Manavgat Belediyesi, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Pazartesi Pazarı için hazırlattığı muhteşem projenin temelini, 21 Şubat’ta düzenlenecek olan muhteşem bir tören ve Kubat konseriyle atacak

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentin ekonomik ve sosyal hayatına yön verecek büyük dev yatırımlarından birini daha hayata geçiriyor. Başkan Sözen, Pazartesi Pazarı alanı için projelendirdiği pazaryeri ve kent meydanı düzenlemesinin temelini, 21 Şubat 2016 Pazar günü Saat 15.00’de Manavgat halkının katılımıyla düzenleyeceği muhteşem bir törenle atacak. Başkan Sözen, Manavgat halkının ve özellikle bölge esnafının uzun süredir heyecanla beklediği Pazartesi Pazarı inşaatının temel atma töreninden sonra hızla ilerleyeceği ve halkın hizmetine açılacağını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını, 21 Şubat Pazar günü yapılacak olan temel atma törenine ve Kubat konserini hep birlikte izlemeye davet etti.

PAZARTES¦- PAZARI HAVA +çEK¦-MLER¦- (1)

TURİZME KATKISI OLACAK

Pazartesi Meydan Pazarı Düzenleme projesi 17 bin 613 m²’lik inşaat alanında uygulanacak. Pazar meydanında satış üniteleri, dükkanlar, zabıta müdürlüğü ofisleri ve WC’ler vatandaşın kullanımına sunulacak. Maksimum seviyede fonksiyonel ve işlevsel tasarlanmış olan alanda, sert zemini yumuşatmak için oturma gruplarının olduğu yeşil alanların yer alacağı belirtildi. Proje kapsamında Meydanın alt kotunda 310 araç kapasiteli araç yönlendirme sistemli içerisinde elektrikli araç şarj istasyonu ve oto yıkaması bulunan 8 bin 500 m²’lik otopark alanı da yer alacak. Pazar alanının zemini 7 bin 185 m2, çarşı bölümü ise 1928 m2’de olacak. Bodrum kattan üst katlara asansörler ile geçişlerin sağlanacağı muhteşem proje hem esnafı, hem de vatandaşları memnun edecek. Turizme de artı değer kazandıracak olan Pazartesi Pazarı Meydanı turistler tarafından da beğeni ile gezilebilecek.

PAZARTES¦- PAZARI HAVA +çEK¦-MLER¦- (6)

BAŞKAN SÖZEN MANAVGAT

HALKINI DAVET ETTİ

Başkan Şükrü Sözen, “Türkiye genelinde klasik pazaryeri projelerinin dışında normal zamanlarda da kent meydanı olarak kullanabileceğimiz bir projeyi hayata geçireceğiz. Yeşil alanları, oturma alanları ile insanların zamanlarını geçirebileceği bir Pazar yeri olacak. Beklediğimize değdi. Modern mimari şekli olan herkesin beğeneceği bir proje olacak. Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçirmekten son derece memnunuz. Çalışmalarımıza destek veren öncelikle esnafımız olmak üzere tüm Manavgat halkımıza teşekkür ediyoruz. Tüm Manavgat halkımızı 21 Şubat 2016 Pazar günü yapacağımız temel atma törenimize bekliyoruz. Gelin bu mutluluğu hep birlikte paylaşalım” dedi.

PAZARTES¦- MEYDAN PAZARI (2)