MUHTARLAR AFYON’DA BULUŞTU

Un

MUHTARLAR AFYON’DA BULUŞTU

Manavgat Belediyesi Manavgat’ın 106 mahalle muhtarını Afyon Sandıklı’da düzenlediği “Muhtarlar Çalıştayı”nda ağırladı.

Manavgat Belediyesi, Muhtarlar Çalıştayı Afyon Sandıklı Termal Park Otel’de başladı. Manavgatlı muhtarlar Cuma Günü otele yerleşti. Çalıştaya, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 106 mahalle muhtarı, eşleri, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ve basın mensupları katıldı. İlk gün yapılan birebir paylaşımlardan sonra çalıştayın ikinci gününde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, muhtarlara hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Şükrü Sözen, muhtarların toplantıya eşleri ile gelmesini son derece önemsediklerini belirterek, “Bu toplantının bir önemli ayağı da eşlerin kadınların buraya iştirak etmeleridir. Kahır çeken özellikle köylerdeki görev yapan muhtarlarımızın eşleri burada olması bizleri bir kat artırıyor” dedi.

7K4A2182

PROJELERİNİ ANLATTI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Atatürk Kültür Merkezi, Pazartesi Pazarı, Atatürk Stadyumu, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, Huzurevi, Kız öğrenci Yurdu, Çocuk Kültür Merkezi, Kreş ve Gündüz Bakımevi, Asım Okur Meydanı, kent simgeleri, Side Ek Hizmet Binası, Antik Side Kentsel Tasarım Projesi, Şelale Düzenlemesi Projesi, ırmak kıyısı düzenlemeleri, temalı parklar ve her mahalleye park projesi, Çevreyolu Kenarı Park düzenlemesi, Side Çevre Yolu Park Düzenlemesi, Örenşehir, Yemişli ve Boğaz Mesire Alanı çalışmaları, kimlikli cadde ve sokak düzenlemeleri, kadın odaklı projeler, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi, Sosyal Market, Evde Bakım Hizmetleri, Engelsiz İletişim Merkezi, Engelsiz Park, Engelsiz Cafe, Hoş geldin Bebek Projesi, Kitap Kafe, Hayvan Barınağı projelerini anlattı.

7K4A2208

YENİ PROJELER

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yıkılan Balıkhane’nin yerine kent meydanı, Çolaklı’da da kreş, Manavgat Belediyesi Kent Müzesi, Kadın Eğitim ve Danışma Merkezi, Mahalle Muhtar Evleri, Hisar-Örnek Mahallesi arasında Yaya Köprüsü hazırladıklarının müjdesini verdi. Başkan Sözen, “Side’ye yapılan hizmet tüm kente yapılmış demektir” diyerek, Side’de projeyi yaz başına kadar tamamlamayı planladıklarını anlattı.

7K4A2229

5 YILLIK SÜRE BİTTİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen konuşmasında 6360 sayılı yasa yürürlüğe girdikten sonra köyden dönüşen mahallerde vergi, harçlar gibi konularda vatandaşa 5 yıllık muafiyet tanındığını, ancak bu sürenin 1 yıl sonra dolacağını söyledi. Başkan Sözen, köyde yaşayan vatandaşların esas sıkıntıyı 1 yıl sonra yaşayacaklarını vurguladı. Sözen, “Yasa ilk kurgulandığında mahallelerimizde bu yasanın sıkıntıya sokacağından bahsetmiştik. 1 yıl sonra köylerimiz, 5 yıl harçtan vergiden muhaf tutulmuştu. 1 yılımız kaldı. 1 yıl sonra köyde yaşayan vatandaşlarımız merkez gibi işlem görecek. Ancak Manavgat Belediyesi olarak biz her zaman vatandaşımızın yaşayabileceği bu zorlu süreçlerde de onların yanında olacağız” dedi. Başkan Şükrü Sözen göreve geldiklerinde her mahalleye bir kapalı alan yapacakları konusunda söz verdiklerini ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini söyledi. Sözen, “Dönem sonuna kadar her ne kadar ekonomik sıkıntımız olsa da yine de yapabileceğimiz kadar kapalı alan yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

7K4A2273

AYRIMSIZ HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Başkan Şükrü Sözen, tüm mahallelere ayrımsız ve ayrıcalıksız hizmet götürdüklerini dile getirdi. Sözen, “Manavgat Belediyesi ekonomik sıkıntı yaşıyoruz, ama buna rağmen hizmet götürüyoruz. Günlük 200 milyonluk asfalt çalışması yapılıyor. Her mahalleye bir anda yetişebilme imkanı yok. Şunu bilmenizi istiyorum. Kesinlikle hizmet sürecimizde asla muhtarlarımızla diyaloglarımız ve oy oranları ile ilgili bir değerlendirmemiz yok. Hiçbir mahallemizi ayırt etmiyoruz. Mutlaka her mahallemize gücümüz nispetinde gidecektir. Her yere aynı anda ekip sokabilme şansımız yok. Dönem sonuna kadar mahcup olmayacağız. İnanın tek amacımız görev sürecini layıkıyla taşıyabilmek. Bu toplumun bir tek Allah razı olsun kelimesi her şeyden üstündür” dedi. Başkan Şükrü Sözen daha sonra muhtarlarla birebir görüşmeler yaparak istek ve şikayetleri not tuttu.

7K4A2324

7K4A2328

7K4A2357

7K4A2406

7K4A2301