MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA 2 GÜNLÜK ŞENLİK

DSC_0257

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA 2 GÜNLÜK ŞENLİK

Manavgat Belediyesi, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara daha mutlu ve eğlenceli bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşatmak amacıyla 2 günlük eğlence ve etkinlik programı organize etti.

CUMARTESİ GÜNÜ CUMHURİYET MEYDANI’NDA

22 Nisan 2017 Cumartesi günü Saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi tarafından düzenlenecek olan etkinlikte 7-14 yaş arasındaki küçükler, “Hayalimdeki Oyun Parkı” konulu resim yarışmasına katılarak uygulamalı olarak eserlerini ortaya koyarken, hem de gönüllerince eğlenme imkanı bulacak. Organizasyonda çocuklar arasında Mangala oyunu turnuvası da düzenlenecek.

23 nisan +şenlik billboard jpeg

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ AKM ÖNÜNDE

23 Nisan 2017 Pazar günü ise 11.00-17.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi önünde Manavgat Belediyesi Çocuk Şenliği düzenlenecek. Çocuklar, AKM önüne kurulacak olan sişme oyun gruplarının yanısıra, yarışmalar, animasyon ekipleri, sihirbaz gösterileri, akrobasi şovlar, dans, yetenek yarışmaları, yüz boyama etkinlikleri ile gün boyunca eğlenme imkanı bulacak. Manavgat Belediyesi ekipleri, çocukların unutamayacakları bir 23 nisan geçirebilmeleri için hazırlıklarını sürdürüyor.

23 nisan konseri 2017

ÇOCUK KOROSU SAHNE ALACAK

23 Nisan akşamı Saat 20.00’de Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, “23 Nisan Çocuk Bayramı Özel Konseri” için Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Şef Tayfun Yılmaz önderliğinde konser verecek olan Manavgat Belediyesi’nin küçük koristleri, günümüzün sevilen şarkılarını seslendirerek, velilerine ve sanatseverlere unutulmaz bir konser verecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de tüm etkinliklere katılacak.

yar¦-+şma 2017 jpeg

BAŞKAN SÖZEN’İN 23 NİSAN MESAJI

Tüm Manavgat halkını ve çocukları etkinliklere katılmaya davet eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şunları söyledi.

“23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği Türk ulusu için çok anlamlı bir gündür. Ulu Önder Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi O’nun geleceğimizin garantisi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bu Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Türkiye’yi, çağdaş, demokratik, laik, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak en önemli sorumluluğumuzdur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ın taşıdığı simgesel değer ve anlamlara sahip çıkmalı, Meclisimizi ve Cumhuriyetimizi kuranların ülkülerini yaşama geçirmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Bizler de Manavgat Belediyesi olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha mutlu yarınlar ve içinde yaşamaktan zevk alacakları bir Manavgat’ı bırakmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

DSC_1001

Bu gün yaptığımız işlerin tamamı öncelikle çocuklarımızın refahı ve mutluluğu içindir. Büyüyen Manavgat’ımızda “En ücra mahallemizdeki çocuğumuzun mutluluğu bizim için çok önemlidir” zihniyetiyle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm mahallelerimizde çocuklarımızın sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlarımızı seferber edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Çocuklarımız bizim her şeyimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk ulusunun ve Manavgat halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıl dönümünü kutlar, sevgi ve barışın çocuklarımızın mutlu gelecekleri için her zaman tüm dünyada ve Türkiye’mizde daim olmasını temenni ederim. Belediyemizin organize ettiği tüm etkinliklere çocuklarımızı ve ailelerini davet ediyoruz”