MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN 3 GÜN 23 NİSAN KUTLAMASI

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN 3 GÜN 23 NİSAN KUTLAMASI

Manavgat Belediyesi, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha coşkulu bir şekilde kutlayabilmeleri amacıyla 3 gün sürecek olan muhteşem bir kutlama organizasyonu düzenledi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çocuklar ve kent halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümünü daha coşkulu bir şekilde kutlamaları amacıyla 21-22-23 Nisan tarihlerinde muhteşem bir etkinlik programı hazırlattı. Manavgat Belediyesi’ne bağlı eğitim kurumlarının organize ettiği kutlama programı kapsamında Çocuk ve Kültür Merkezi, Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi, Side, Sarılar, Çolaklı ve Taşağıl Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören 540 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde 3 gün boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.

DSC_0152

21 Nisan günü sabah 9.30’da başlayacak olan kutlama töreninde öğrenciler ilk olarak üstü açık otobüslerle kent turu yapacak. Şehir turundan sonra saat 11.00’da AKM önünde toplanacak olan 540 çocuk, ellerinde bayraklarla kortej düzenleyecek. Çocuklar, büyük bir özenle hazırladıkları şiir, dans ve halk oyunları gösterilerini kent halkına Atatürk Kültür Merkezi önünde kurulacak olan sahnede sergileyecek. Manavgat Belediyesi, 3 Gün boyunca devam edecek olan etkinliklerde, çocuklar için Atatürk Kültür Merkezi önünde şişme oyun grupları, akrobasi gösterileri, çocuk dansları, sosis balon katlama atölyesi, mini klüp alanları da oluşturacak.

DSC_0234

HALK DANSLARI VE KORO KONSERİ OLACAK

Manavgat Belediyesi eğitim kurumlarındaki öğrenciler, etkinliğin 2’nci gününde farklı ülkelerin yöresel kıyafetlerini de giyerek halka sergileyecek. Programda, Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği’nin (MAYDER) katılımıyla Uluslararası Halk Dansları Topluluğu, akşam 20.00’da dans gösterileri yapacak. Etkinliğin 3’ncü gününde ise, Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, akşam 20.30’da 50 kişilik korist grubuyla birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde kent halkına dinleti sunacak. Şef Tayfun Yılmaz eşliğinde kırmızı kostümleriyle sahne alacak olan çocuklar, 23 Nisan marşlarını coşkuyla söyleyecek.

DSC_0249

SÖZEN; MANAVGAT’A YAKIŞIR KUTLAMA OLACAK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ı, Manavgat’ımıza yakışır bir şekilde kutlayacağız. Eğitim kurumlarımız ve öğrencilerimiz, günler öncesinden büyük bir heyecanla hazırlıklarını gerçekleştiriyor. Bizler de bu şölen havasında geçecek olan bayramımıza kent halkımızla birlikte katılacağız. Tüm çocuklarımızı 21-21-23 Nisan tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’ne bekliyorum. ” dedi.