MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

kamuoyuna duyuru1

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

30 Mayıs 2018 tarihli Sabah Gazetesi’nin 1. Sayfasında yayınlanan “CHP’de Vaatler Çok Maaşa Gelince Yok” başlıklı ve 5. Sayfadaki “CHP’li Belediyelerde Kriz” başlıklı devam haberlerinde, Manavgat Belediyemizle ilgili olarak gerçeği yansıtmayan bilgiler yer almaktadır.

Haberde, Manavgat Belediyemizde “300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı” belirtilerek maaş ödemelerimizle ilgili olarak halkımız ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir. Bu yalan haber, belediyemizden bilgi alınmadan, şahsıma doğrulattırılmadan, yapılmıştır. Hele ki, belediyemizdeki maaş ödemelerinin, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce ile bağdaştırılması ise akıllara zarar bir habere bakış açısı olup, tamamen siyasi kaygı güdülerek yapıldığı net ve aşikardır.

Belediye başkanlığı yaparken, personelinin maaşını, kendi taşınmaz mülkünü satarak ödeyen bir babanın, belediye başkanı evladı olarak (İbrahim Sırri Sözen), aldığımız öğreti gereği, 9 yıllık hizmet sürecimizde, işçinin, emekçinin alın terini, 1 gün bile kurutmadık. Kısıtlı imkan ve kaynaklara rağmen, hassasiyetimiz ve bu konudaki yüksek duyarlılığımız nedeniyle, Manavgat Belediyesi, her zaman çalışanının maaşını, günü gününe ödeyen nadir belediyelerden birisi olmuştur. Türkiye’nin içinde bulunduğu güç ekonomik koşullarda, bölgemizdeki Ak Partili belediyeler dahil, pek çok belediye personel maaşlarını aylarca ödeyemezken, Manavgat Belediyesi her zaman işçisinin emekçisinin hakkını, zamanında ödemeyi ilke edinmiştir.

696 Sayılı KHK ile taşeron işçilerimizin kadroya geçiş süreciyle ilgili olarak Manavgat Belediyemiz, yasadan kaynaklanan yükümlülükleri, harfiyen ve zamanında yerine getirmiştir. Belediyemizde taşeron statüsünde çalışan 10 müdürlüğümüzdeki 1446 işçimizin kadroya geçişi ise sorunsuzca sağlanmıştır. Ancak yasanın bir gereği olarak kurulan belediye şirketimiz, yeni aktif olduğundan evraksal anlamda bir yoğunluk yaşandığı da bir gerçektir.

Tüm birim yetkililerimiz, işlemleri gerçekleştirmek amacıyla üstün performans göstermelerine rağmen, 2 adet müdürlüğümüzde (Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü) maaş ödemesinde sadece ve sadece 14 GÜNLÜK GECİKME söz konusu olmuş ve tüm personelimize eksiksiz bir şekilde maaş ödemeleri gerçekleştirilmiştir.

ŞU AN İTİBARİYLE HİÇBİR PERSONELİMİZİN, BELEDİYEMİZDEN MAAŞ ALACAĞI KESİNLİKLE BULUNMAMAKTADIR. Dolayısıyla belediyemizde, 300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı ile ilgili ifadeler tamamen yanlıştır. Kamuoyuna saygılarımızla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı