SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN MUBAREK RAMAZAN AYI MESAJI

ramazan

SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN MUBAREK RAMAZAN AYI VE RAMAZAN AYINDA BELEDİYE HİZMETLERİYLE İLGİLİ MESAJI

DEĞERLİ HEMŞERİLERİM,

Bir mübarek Ramazan ayına daha halkımızla birlikte ulaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Ramazan ayı sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir.

Ramazan Ayı, toplumsal yaşamımızda birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığımız bir aydır. Bu mübarek ayın tüm halkımıza esenlik, birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını geliştireceğine inanıyoruz.

586A8610

Ramazan ayı vesilesiyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız.

Bizler de tüm Müslümanları ortak düşünce ve değerlerde buluşturan Ramazan'da, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz

586A8680

İFTAR ÇADIRI AKM MEYDANI’NDA

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da halkımızla birlik, beraberlik, kaynaşma ve paylaşma duygularımızı pekiştireceğimiz iftar çadırımızı Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda kuracağız. İftar çadırımızda halkımızla birlikte orucumuzu açmanın, lokmamızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Sadece AKM önündeki iftar çadırımızla yetinmeyip, çeşitli mahallelerimizde de iftar çadırları kurarak her kesime ve bölgeye ulaşmayı planlıyoruz.

ALX_3538

BÜYÜK MAHALLELERDE İFTAR SOFRALARI KURULACAK

Bu kapsamda 29 Mayıs Pazartesi günü Sarılar Pazar Yerinde, 31 Mayıs Çarşamba günü Side Salı Pazarı’nda, 2 Haziran Cuma Günü Taşağıl Cumhuriyet Meydanı’nda, 5 Haziran Pazartesi günü Ilıca Çarşamba Pazar Yeri’nde,, 8 Haziran Perşembe günü Çolaklı Çarşamba Pazarı’nda, 12 Haziran Pazartesi günü Oymapınar Pazar Yeri’nde, 15 Haziran Perşembe günü Kızılot Pazar Yeri’nde, 19 Haziran Pazartesi Günü Gündoğdu Düriye Duran İlköğretim Okulu Önünde, 21 Haziran Çarşamba günü ise Evrenseki Pazar Yeri’nde düzenleyeceğimiz iftar yemeklerimizde halkımızla buluşmayı planlıyoruz.

etkinlik program¦- - imsakiye-01

HER AKŞAM RAMAZAN EĞLENCESİ

Manavgat’ta şehrin sosyal yaşamını canlandırmak için de her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Manavgat Belediyesi olarak böylesine kutsal bir ayda, halkımızın akşamlarını birlik ve beraberlik içinde yaşamaları için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan Şenliklerimizin bu yıl çok daha canlı, çok daha hareketli geçeceğini ümit ediyoruz. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda oluşturacağımız şenlik alanı içerisinde insanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı hedefliyoruz. Şenlik alanımızda her akşam Gölge Hacivat-Karagöz oyunları, canlı meddah, kanto şov, orta oyunları, tiyatrolar (Yandı Gülüm Keten Helva ve Düz Mantık”, masal tiyatrosu, Kukla Tiyatrosu, palyaço şovları, çocuk müzikalleri, kukla tiyatroları, sıra geceleri eğlenceli yarışmalar ve düzenleyeceğimiz eğlenceli etkinliklerle halkımıza eski Ramazan akşamlarını anımsatacağız. Bu yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca tüm halkımızı mütevazı iftar çadırımızda lokmamızı paylaşarak orucumuzu açmaya ve şenliklerimize katılmaya davet ediyorum.

etkinlik program¦- - imsakiye-02

BELEDİYE RAMAZAN AYINDA SEFERBER OLACAK

Manavgat Belediyesi olarak halkımızın bu ayı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Halkımızın Ramazan ayını daha rahat, huzurlu geçirmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşabilmesi için belediyemizin tüm birimlerini sizler için seferber ettik. Bu kapsamda, zabıta ekiplerimiz cami etraflarında artması olası dilencilik olayları karşısında gerekli tedbirleri aldı. Ekiplerimiz şikayete bağlı kalmaksızın gıda ürünleri satışı yapan yerlerin denetimlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta hattını arayarak gıda denetimi veya ihtiyaç duydukları hizmetleri talep edebileceklerdir. Kent merkezinde ve 106 mahallemizde halkımızın temiz bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirmeleri amacıyla camilerimizin iç ve dış temizliklerini de Ramazan ayına hazırladık.

IMG_9817

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bolluk, bereket, mağfiret ve rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı 11 ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize ve Manavgat’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, başta Manavgatlı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini en içten duygularımla kutluyorum

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı