Gençlik Merkezi`nin 1. Yıl Gururu

6Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi, kent halkının sosyal, kültürel ve sportif anlamdaki gelişimine katkıda bulunuyor. Merkezde bugüne kadar 26 dalda açılan kurslardan 1500`ü aşkın kursiyer faydalanırken Gençlik Merkezi yöneticileri ve eğitmenleri, kentlilik kültürünün gelişimine 1 yıldır katkıda bulunmanın onurunu yaşıyor.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in girişimleriyle kentte bir ilk olarak kurulan Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi, 1`inci yılını doldurmanın gururunu yaşıyor. Dernek ve Spor Kulübü Statüsünde faaliyet gösteren ve 18 dalda başlayan kurslarını 1 yılda 26 dala yükselten Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi, her yaş grubundan kent halkının, buluşma noktası haline geldi. Kent halkının sosyal, kültürel ve sportif anlamdaki gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunan Gençlik Merkezi`nde açılan kurslarda 1 yılda toplam 1500`ün üzerinde kursiyerin eğitim aldığı belirtildi. Merkezde düzenli veya değişimli olarak görev yapan 20 branş öğretmeni ve Dernek Yönetim Kurulu, Gençlik Merkezi`nin 1. yıl dönümünü, Pınar Balık`ta bir araya gelerek kutladı. Düzenlenen yemeğe Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sözen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Rüzgar, 20 branş öğretmeni ve eşleri katıldı. Bir arada güzel ve nezih bir ortamda yemek yiyen gençlik merkezinin emekçileri, 1. yıl mutluluğunu hoşça bir akşam geçirerek yaşadı.
1 yılını 1500 öğrenciyi eğiterek tamamlayan Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi yeni kurs dönemini de başlattı. Merkezde Bağlama-Klasik gitar, bas gitar,tiyatro, Latin dansları Salsa,bachata, merengue, tango, modern dans, masa tenisi, perküsyon, bateri, halk oyunları, voleybol, tenis, fotoğrafçılık, yan flüt, şan, jimnastik, satranç, resim, step, aerobik, plates, ney, piano, keman kurslarının kayıtları süratle yapılmaya devam ediyor. Kursların yanı sıra Pazar günleri doğa yürüyüşleri devam etmektedir. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Rüzgar ise, her yaştan Manavgat halkını Gençlik Merkezi`ndeki kurslara katılmaya davet etti.