Şelale Caddesi Yeniden Düzenlendi

24

İlçemiz Yukarı Hisar Mahallesi Şelale Caddesinin yol ve kaldırımları yeniden düzenlendi.Yapılan düzenleme ile yolda yapay granit taşı,kaldırımda ise dikdörtgen prizma taşı kullanıldı.

Daha önce caddenin yol genişliği belirli bir standart ta olmadığı için, rast gele araçların park etmesinden dolayı, gidiş-geliş çift yön olarak trafik akışında sorunlar yaşanmaktaydı.

Yapılan düzenleme ile 3.50 x 2 şerit yol gidiş-geliş çift yön olarak düzenlendi.Her şerit beyaz granit taşlar ile belirlendi. Yolun her iki yakasında ayrıca 2 m`lik yatay yanaşma cepleri yapılarak beyaz çizgiler ile belirlendi, böylece araç otopark yapılarak.yerleri belirlenmiş oldu.Otopark ve gidiş-geliş şeritlerinin belirlenmesi sonucu araç trafiğinin sirkülasyonunda rahatlama sağlanmış oldu.

Şelale caddesinde 450 m uzunluğunda yol ve yolun her iki cephesindeki kaldırımlar yenilenmiştir.Yolda toplam 4146 m² yapay granit taş kaldırımda 3855 m² dikdörtgen prizma parke taşı kullanılmıştır.

Ayrıca kaldırımlara aydınlatma kablosu ile güvenlik kamerası borusu konmuştur.Eskiyen su, kanalizasyon gibi alt yapı tesisleri yenilenmiştir.

Caddedeki gürültü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla birbirinden farklı gölgelik ve tabelalar belirli bir standarda gelinmek suretiyle güzel bir görünüm sağlanacaktır.