Belediyeden Kavaklı Mahallesi`ne Park

1

Manavgat Belediyesi`nin başlattığı,"Her mahalleye bir park" projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Manavgat Belediyesi`nin başlattığı,”Her mahalleye bir park” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Kasaplar Mahallesi`nde büyük bir parkı tamamlayarak hizmete açan Manavgat Belediyesi şimdi de Kavaklı Mahallesi`nde bir parkın yapımını sürdürüyor. Park, önümüzdeki günlerde tamamlanarak kullanıma açılacak.

Daha önce Kasaplar Mahallesi`nde büyük bir parkı tamamlayarak hizmete açan Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şimdi de Kavaklı Mahallesi’nde bir park yapımına süratle devam ediyor. Kavaklı Mahallesi 6545 Sokaktaki etrafı duvarla çevrili olan 5 bin 417 metrekarelik boş alana yapılacak olan park, bölgenin yeşil alan ihtiyacını karşılayacak. İhalesi daha önce yapılan park içinde, yürüyüş yolları, 2 adet üstü kapalı ahşap oturmalık (Gazebo), banklar, fitness aletleri, kafeterya, çocuk oyun aletleri, üçlü basketbol potası ve basket sahası yer alacak. Park etrafındaki mevcut duvarlar yıkılmayarak özel taşlarla dizayn edilerek süslenecek. Parkın en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağı belirtildi.

Yeşil alan miktarını artıracağız
Manavgat Belediye Başkan Vekili İbrahim Halimoğlu, “Daha önce Kasaplar Mahallesi`nde yapılan parkın bölge halkı tarafından çok beğenildiğini bu yüzden bir benzerinin, daha detaylı ilavelerle Kavaklı Mahallesi`ne yaptıklarını söyledi. Halimoğlu, “Her mahalleye bir park yapılacağı konusunda daha önce halka verilmiş sözler vardı. Bu sözlerin tutulması için Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışıyor. Parkımızı hızla yapıyoruz. Parklar bölge halkının bir nebze de olsa nefes almasını sağlıyor. Genç yaşlı, çoluk çocuk özellikle yaz akşamlarında parklarımızdan gönül rahatlığıyla yararlanabiliyor. Bu yüzden Manavgat`taki kişi başına düşen yeşil alanların miktarını artırmaya özen gösteriyoruz. Park içlerine spor sahaları yapmayı da ihmal etmiyoruz. Gençlerimiz de bizim için çok önemli. Çalışmaların en kısa sürede bitirilerek parkın halka açılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.