GENÇ KİCK BOKSÇUDAN BAŞKAN SÖZEN’E ZİYARET

1

GENÇ KİCK BOKSÇUDAN BAŞKAN SÖZEN’E ZİYARET

Macaristan’ın Gyor kentinde düzenlenen Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonasında Rus rakibi Taros Konovaluv’u yenen Türk Milli Takımı’nın genç sporcusu Seyit Battal Ay, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.

23 Ağustos, 1 Eylül tarihleri arasında Gyor’da düzenlenen turnuvada milli formayı terleten genç sporcu, Full Contact branşı 54 kilo erkekler dalında Rus rakibini tuş ederek Avrupa Şampiyonluğunu kazandı. Daha önce de Türkiye’de ve Avrupa’da başarılı yarışmalar yapan Seyit Battal Ay, kupa ve madalya sevincini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile paylaşmak istediğini söyledi. Annesi Fatma Ünal ile birlikte ziyarete gelen genç sporcuyu büyük bir nezaketle ağırlayan Başkan Sözen ise, Türk Bayrağı’nı ulusal müsabakalarda göndere çektirerek Manavgat’ı da gururlandıran Seyit Battal Ay’a teşekkür etti.

MNVG7622

2

Sözen, “ Katıldığı yarışmalarda derecelere girerek göğsümüzü kabartan ve bizleri gururlandıran Seyit Battal Ay kardeşimiz, bu sevincini bizimle paylaşmak istedi. Genç kardeşimize başarı dolu bir spor kariyeri diliyorum. İnanıyorum ki spor ve sporcular yerel ölçekte de desteklendiği zaman bu çalışmalar ülkemize başarı olarak dönecektir. Biz de bu bilinçle Manavgat Belediyesi olarak sporun her türlü branşına ve sporcu kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Genç sporcumuza ilerideki spor hayatında da başarılar dilerim” dedi. Başkan Sözen, Seyit Battal Ay’ı çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

4

5

dc01d50e-22fd-412f-bb9d-beb02c831f71

Tarih:11.09.2019