MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN EVCİL DOSTLARA OYUN PARKI

11

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN EVCİL DOSTLARA OYUN PARKI

Manavgat Belediyesi, Örnek Mahallesi Irmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 m2’lik alanda Köpek Oyun Parkı yaparak hayvan severleri sevindirdi. Çevreyolu Köprüsünün altına gelen alanda yapılan Köpek Oyun Parkı özellikle yaz aylarında hayvan sahiplerinin vazgeçemeyeceği bir mekan olacak.

Manavgat Belediyesi, köpek sahibi hayvan severlerin rahatlıkla zaman geçirebileceği, kuralları belirlenen bir etkinlik alanı oluşturdu. Örnek Mahallesi Irmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 m2’lik alanda Köpek Oyun Parkı yaparak hayvan severleri sevindirdi. Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından tasarlanan oyun alanında, evcil köpekler tırmanma, denge, atlama etkinlikleriyle yeteneklerini artırabilecekler.

MNVG0478

Sahipleriyle parka gelen evcil dostlar, can sıkıntısı, yalnızlık ve depresyondan kurtulacakları, enerjilerini artırabilecekleri mekanda engellemelere maruz kalmadan rahatlıkla zaman geçirebilecek.1 adet ahşap köprü, tahteravalli, eğitim çemberi, klübe, silindir ve hayvan sahiplerinin oturabileceği 4 adet bankın bulunduğu alanda hayvan severlerin uyacağı kurallar da belirlendi.

MNVG0463

BU PARKIN KURALLARI VAR

Belirlenen kurallara Köpek Oyun Parkı’nda köpeklerle ilgili her türlü sorumluluk sahibine ait olacak. Köpekler alan dışında gezdirilecek. Tüm köpekler mikroçipli ve karneli olacak, boyun tasması ve künyeleri takılacak. Alan girişinde bu belgeler kişilerin yanında bulunacak. Köpek sahipleri yanlarında dışkı toplama poşeti bulundurmak zorunda olacak. Çevre temizliğine özen gösterilecek. Agresip ve koruma güdüsü yüksek köpeklerin girişi yasak olacak. Herhangi bir şikayet olduğunda şikayete sebebiyet veren köpeğin sahibi onu alandan uzaklaştıracak. Köpekler hiçbir zaman gözetimsiz bırakılmayacak. Bir kişi en fazla 2 köpek getirebilecek. 12 yaşından küçük çocukların yanlarında velileri olmadan girmeleri yasak olacak. İçeriye yiyecek, ödül getirilemeyecek.

MNVG0485

MNVG0493

MNVG0477

Tarih:16.04.2019