BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN MUHTARLARA ve STK’LARA İFTAR YE

DSC_9970

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN MUHTARLARA ve STK’LARA İFTAR YEMEĞİ

106 MAHALLE MUHTARI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ramazan Ayı nedeniyle kentteki birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularının pekişmesi amacıyla mahalle muhtarları, esnaf odaları ve ticaret odaları başkanlarına iftar yemeği verdi.

DSC_9855

Ottoman Restoran’daki iftar yemeğine 106 mahalle muhtarı, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MESO Başkanı Hasan Çelik ile oda başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve basın mensupları katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm konukları büyük bir nezaketle kapıda karşıladı.

SÖZEN’DEN NEZAKETLİ KARŞILAMA

Misafirlerin tek tek elini sıkan Başkan Sözen, iftar yemeği süresince de muhtarlarla ve oda başkanlarıyla uzun uzun sohbet etme imkanı buldu. Başkan Şükrü Sözen, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada birlik, beraberlik ve ortak hareket etme duygularıyla düzenlenen iftar yemeğine katılımlarından dolayı tüm muhtarlara ve stk başkanlarına teşekkür etti. Yapılan toplu iftar duasının ardından anlamlı bir konuşma yapan Başkan Sözen, müşterek hareket etmenin önemini vurguladı.

DSC_9971

TOPLUMSAL BİRLİKTELİK MESAJI

Başkan Sözen, toplumsal birlikteliğe önem verdiklerini vurgulayarak, “Büyüklerimiz bize lokmanızı paylaşırsanız sofranıza bereket gelir” derdi. Manavgat Belediyesi olarak her zaman birbirimizi hatırlamak, yok farz etmemek için toplumsal birlikteliğe önem veriyoruz. Bizler de bu terbiye ve bilgimizle Ramazan ayı boyunca halkımızın imkanlarıyla iftar çadırlarımızı kurduk. Bu anlayışımız gereğidir ki birlik ve kardeşliğimizi iftar çadırlarımızda pekiştirdik. 9 büyük mahallemizde ve kent merkezinde kurduğumuz iftar sofralarında birlik ve beraberlik adına lokmalarımızı halkımızla paylaşmaktan son derece mutlu olduk. Günlük 5-6 bin insanımız da iftar çadırlarımıza gelerek bizlerle Ramazan ayının manevi huzuruyla sofrasını paylaştı. İnşallah ki sağ olursak önümüzdeki dönemde köylerimize de bu birlikteliği taşımayı düşünüyoruz” dedi.

DSC_9984

DAHA SIK BİR ARAYA GELMELİYİZ

Manavgat’ta daha sık bir araya gelinerek kentin sorunlarının çözümlenebileceğini belirten Sözen, “Sorumluluk noktasında olan sizler ve bizler bir araya gelir müşterek hareket edersek, birbirimize sahip çıkarsak başarılı oluruz. Kentimiz günden güne büyüyor. Kentimizin sıkıntılarını giderebilmek bir derneğin, bir odanın işi değil. Bir olmak, halkı düşünerek beraber hareket etmek zorundayız. Hiç birimiz kendi başımıza başarılı olamayız. Siyaset ötesinde, siyaseti seçim sürecinde bırakıp, birliktelikle hareket edersek kentimiz daha üst noktaya taşınacaktır. Manavgat Belediyesi olarak sizleri tanıyor ve her zaman önem veriyoruz. Hepiniz özveriyle çalışan insanlarsınız. Daha sık bir araya gelmek, daha sık sorunlarımızı ortak tartışmalıyız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerle aynı sofrayı paylaşmam benim için onurdur, gururdur. Geldiğiniz için teşekkür ederim. İnşallah bu ülke sizin dualarınızda inşallah hak ettiği yere gelir” dedi.