MANAVGAT’TA DENİZ KÜREĞİ ÇOŞKUSU YAŞANDI

MANAVGAT’TA DENİZ KÜREĞİ ÇOŞKUSU YAŞANDI

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Manavgat Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Kupası, heyecan dolu yarışlarla tamamlandı.

_K4A5798

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Manavgat Belediyesi’nin destekleriyle 30 Mayıs – 2 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışları, Manavgat Sorgun Çamiçi Halk Plajı’nda yapılan son gün yarışlarıyla tamamlandı. Büyük heyecana sahne olan son gün yarışlarını, Manavgat Belediye Başkanı Dr. Niyazi Nefi Kara, Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, belediye başkan yardımcıları, federasyon yetkilileri ve vatandaşlar tribünden takip etti.

_K4A5812

2028 Los Angeles Olimpiyat Oyunları programına alınan Sahil Sürat (Beach Sprint) yarışları branşının ilk kez resmi olarak düzenlendiği organizasyon, 4 gün boyunca kıyasıya mücadelelere ve adrenalin dolu anlara sahne oldu. Kupada bir araya gelen sporcular, Manavgat'ın eşsiz doğası ve sıcak atmosferi eşliğinde mücadele etti. Denizdeki dinamizm ve rekabet, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Deniz Küreği Türkiye Kupası ve Sahil Sürat yarışları, Türkiye'nin deniz sporları alanındaki potansiyelini gözler önüne serdi.

_K4A5831

19 kulüp ve 200’ü aşkın sporcu yarıştı

Uzun Mesafe (Endurance) ve Sahil Sürat (Beach Sprint) branşlarında gerçekleştirilen yarışlara, 19 kulüp ve 200’ü aşkın sporcu katıldı.Uzun mesafe yarışlarıyla başladı

Deniz Küreği Türkiye Kupası 30 Mayıs’ta, Uzun Mesafe (Endurance) yarışları, 6000 metrelik parkurda Kadın, Erkek ve Karma ekipler tek çifte, iki çifte ve dört çifte dümencili tekne sınıflarında yapılan yarışmalarla başladı.

_K4A5834

İlk resmi sahil sürat yarışları Manavgat’ta yapıldı

Yarışlara 31 Mayıs ve 2 Haziran arasında düzenlenen Sahil Sürat yarışları ile devam edildi. Sahilden denize koşarak başlayan ve kıyıdan açığa doğru 250 metre gidiş, 250 metre geliş olmak üzere 500 metrelik parkurda mücadele eden Kadın, Erkek ve Karma ekipler, büyükler ve 19 yaş altı kategorilerinde ve tek çifte ile iki çifte tekne sınıflarında yarıştı.

2

“Önümüzdeki yıl tekrar bekliyoruz”

U19 Kadınlar 1X ve MIX 2X kategorilerinde dereceye giren sporculara ödüllerini Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara takdim etti. Başkan Kara “Sporcularımızın rahat etmesi için 4 gün boyunca elimizden geleni yaptık. İş birliği içerisinde hep beraber çalıştık. Önümüzdeki yıl tekrar bekliyoruz. İnşallah daha büyük organizasyonları hep beraber hayata geçiririz. Sizlerle beraber olmaktan çok mutlu olduk.” dedi.

3 5

Sahil Sürat Yarışlarında kategorilerine göre madalya kazanan sporcular ve takımlar şöyle:

U19 ERKEKLER 1X

YİĞİT DEMİRCAN - ALTIN MADALYA

OĞUZ KEKEÇ - GÜMÜŞ MADALYA

AHMET OFLUOĞLU - BRONZ MADALYA

6

U19 KADINLAR 1X

İREM ÜSTÜNDAĞ - ALTIN MADALYA

EFNAN SEZGİN - GÜMÜŞ MADALYA

YAĞMUR PALA - BRONZ MADALYA

7

ERKEKLER 1X

FATİH ÜNSAL - ALTIN MADALYA

AYDIN İNANÇ ŞAHİN - GÜMÜŞ MADALYA

SÜLEYMAN BERK HAKYOL - BRONZ MADALYA

8 KADINLAR 1X

SENAY YILMAZ - ALTIN MADALYA

CEYDA ÇİĞDEM YILDIZ - GÜMÜŞ MADALYA

EBRU AKINAL - BRONZ MADALYA

9

U19 ERKEKLER 2X

ALİ ASRIN ÖZ - BEDİRHAN EFE ATAKLI - ALTIN MADALYA

ALİ KARA - BORA ÖZÇELİK - GÜMÜŞ MADALYA

ALİ ALAÇAYIR - MEHMET EYMEN ÇATAKLI - BRONZ MADALYA

10

U19 KADINLAR 2X

ALMİRA ŞENOĞLU - MELEK SU AKTEPE - ALTIN MADALYA

DEFNE PAK - ELA KÜÇÜK - GÜMÜŞ MADALYA

ELİF ELMİRA İBİŞ - EYLÜL EROL - BRONZ MADALYA

DSC_3533

MIX 2X

MELEK SU AKTEPE - SELAHATTİN GÜRSOY - ALTIN MADALYA

ONAT KAZAKLI - ASLIHAN NARAN AKKAY - GÜMÜŞ MADALYA

SÜLEYMAN BERK HAKYOL - AYŞE KAPLAN - BRONZ MADALYA

U19 MIX 2X

ALİ ASRIN ÖZ - EFNAN SEZGİN - ALTIN MADALYA

YİĞİT DEMİRCAN - EYLÜL DENİZ ORAN - GÜMÜŞ MADALYA

ASLI YAZICI - BEDİRHAN EFE ATAKLI - BRONZ MADALYA