MANAVGAT BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI BAŞLATTI

MANAVGAT BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI BAŞLATTI

Manavgat Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi belirlenen 2 yere kurban satış pazarı alanı kurarak bayram hazırlıklarına başladı.

DSC_2880

Manavgat Belediyesi, kurban ibadetinin huzur ve güven içinde yerine getirilmesi için vatandaşların hizmetine sunulan alanları titizlikle düzenledi. Sarılar Mahallesi ve Demirciler Mahallesi’nde kurban satış pazarı kuran Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurban bayramına sayılı günler kala besicilere kura yöntemiyle satış yapacakları yerleri tahsis etti. Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Sarılar Mahallesi’ne kurulan kurban satış yerinde kota sayısını 180 olarak belirlerken, Demirciler Mahallesi’nde ise 134 adet olarak belirledi.

DSC_2882

Manavgat Belediyesi, besicilerin ve vatandaşların hijyenik bir pazar ortamından faydalanmasını sağlamak amacıyla elektrik ve lavabo imkanı da sunacak. Manavgat Kaymakamlığı bünyesinde kurulan ve “2024 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ” yazısına istinaden belirlenen kurban kesim yerleri şöyle:

Örnek Mahallesi Ziraat Bankası arkası (Geçici pazar yeri)

Mezbaha

Çarşamba Kapalı Pazar Yeri

Cumartesi Pazar Yeri

Perşembe Kapalı Pazar Yeri

Örnek Mahallesi Neşeli Oto Yıkama

Çıraklık Eğitim Merkezi karşısı Hayıt Oto Yıkama

Side Salı Pazarı

Taşağıl Hacı Hamza Atalay Kur’an Kursu

Sarılar Kapalı Pazar Yeri

“Bayram boyunca görevde olacağız”

DSC_2895

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, vatandaşların kurban satış yerlerinden ve kurban kesim alanlarından sağlıklı bir şekilde faydalanması amacıyla bayram süresi boyunca Manavgat Belediyesi ekiplerinin görevde olacağını belirtti. Başkan Kara, “Manavgat Belediyesi olarak yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde çalışmalarımızı hızlandırdık. Kurban satış yerleri ve kurban kesim yerlerinde ekiplerimiz halk ve çevre sağlığı için bayram süresi boyunca görevde olacak. Çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şimdiden tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

DSC_2900

DSC_2889

DSC_2891

DSC_2893

DSC_2894

DSC_2903

DSC_2906

DSC_2909

DSC_2910