MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KADIN SAĞLIĞINA YÖNELİK KONFERANS

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KADIN SAĞLIĞINA YÖNELİK KONFERANS

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Sakıncı, Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde “Kadın Hastalıkları Önlenebilir Mi?” başlıklı bir konferans verdi.

1

Manavgat Belediyesi’nin, kent halkına yönelik düzenlediği eğitim seminerleri devam ediyor. Kadın sağlığı kapsamında, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Sakıncı, Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde “Kadın Hastalıkları Önlenebilir Mi?” başlıklı bir konferans verdi. Konferansa, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara ile eşi Hacer Ceyhan Kara, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar ve yüzlerce vatandaş katıldı. Konferansta Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Sakıncı tarafından Smear, HPV testi, HPV aşıları, mamografi, kadın sağlığı, erken teşhis ve meme ultrasonu konularında bilgiler verildi.

4

Sağlık alanındaki son gelişmeleri ve kanserle mücadelede yeni yaklaşımları katılımcılarla paylaşan Sakıncı, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kanser riskini azaltmada önemli bir rol oynadığını belirtti. Konferansa katılanlar, kadın sağlığına dair farkındalıklarını artırmış olmanın yanı sıra, kanserle mücadelede bireysel olarak yapabilecekleri adımlar hakkında da bilgi sahibi oldular. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminer, soru-cevap bölümüyle sona erdi. Doktor Sakıncı’ya Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara tarafından plaket, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Özer tarafından da çiçek takdiminde bulunuldu.

2

“Daha güçlü adımlar atacağız”

Konferansın ardından konuşan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, kadınların sağlığını korumak için daha güçlü adımlar atacaklarını söyledi. Başkan Kara, “Kıymetli Hocamızın ve katılımcıların değerli katkılarıyla önemli bir farkındalık ve bilinçlenme süreci yaşadık. Artık kadınlarımızın kanser riskini azaltmak için daha bilinçli adımlar atmamız gerektiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Belediye olarak, sağlık hizmetlerinin erişilebilirliğini artırmak, düzenli tarama programları düzenlemek ve toplumda sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek gibi önlemlerle bu konuda daha etkin bir rol oynayacağız. Hep birlikte, kadınlarımızın sağlığını korumak için daha güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

5

6

7

8

9

10