MANAVGAT’TA 19 MAYIS COŞKUSU

MANAVGAT’TA 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 105. yılında, Manavgat’ta coşkuyla kutlandı.

DSC_0571

Kutlamalar, Atatürk Kültür Merkezi önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar düzenlenen Gençlik Yürüyüşü ve Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Törene, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat Kaymakamı Adil Karataş, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ersin Selimefendigil, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, gaziler, şehit yakınları, partilerin ilçe örgütü başkanları, devlet erkanı, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, basın mensupları ve binlerce vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı. Çeşitli şiirlerin okunduğu törende, folklor ve spor gösterileri sunuldu.

_K4A4935

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla lise ve dengi okullar arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiir dalında dereceye giren, Özel Manavgat Sınav Anadolu Lisesi öğrencisi Selen Ünal; Şelale Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Çetinkaya ve Manavgat Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze Nur Çelik’e ödüllerini Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara takdim etti.

_K4A4945

Kara’dan birlik ve beraberlik vurgusu

Resmi törenin ardından konuşan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Türk Milletinin bugün de birlik ve beraberlik içerisinde birçok zorluğa göğüs gerdiğini söyledi. Başkan Kara, “Bugün, Türk Milleti'nin bağımsızlık mücadelesinin dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919'un 105. yıl dönümünü gururla kutluyoruz. 19 Mayıs, Türk ulusunun kaderini eline alarak, bağımsızlık ve özgürlük için yola çıktığı gün olarak tarih sayfalarında yerini almıştır. 105 yıl önce Ulu Önderimiz ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla Samsun’a çıktı. İşgal altındaki bir ülkenin bağımsızlığına olan inancını ve kararlılığını ortaya koyduğu bu önemli adım, milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla verdiği tarihi direnişin başlangıcıdır. Bu mücadele, sadece askeri zaferlerle değil, aynı zamanda fikir ve inançla da kazanılmıştır. Türk milleti, 19 Mayıs ruhuyla bir araya gelerek, ortak bir ideal etrafında kenetlenmiş ve ulusal egemenliğe olan inancını her şeye rağmen korumuştur. Bugün, 19 Mayıs'ın anlamını yitirmediğini ve hala taze olduğunu biliyoruz. Türk milleti, geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde, ülkenin geleceğine sahip çıkmaya devam etmektedir. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

_K4A5032

_K4A5034

_K4A5049

_K4A5070

_K4A4911

DSC_0506

DSC_0522

DSC_0532

DSC_0558

DSC_0573

DSC_0582

DSC_0591

DSC_0600

DSC_0603

DSC_0608

DSC_0613