ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN RAMAZAN ÖNCESİ FIRIN DENETİMİ

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN RAMAZAN ÖNCESİ FIRIN DENETİMİ

Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Ayı öncesinde vatandaşların etiket fiyatlarına ve gramaja uygun, hijyenik ekmek tüketmesini sağlamak amacıyla fırın ve ekmek bayilerine yaptığı denetimleri sıklaştırdı.

Kent halkının sağlığı için zaman mefhumu gözetmeden denetimlerini gerçekleştiren Manavgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde fırınlarda denetim yaptı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Manavgat Ticaret ve Sanayi odası tarafından 210 gram ekmeğin 5 lira, 250 gram ramazan pidesinin 7.50 lira ve 350 gram ramazan pidesinin fiyatının 10 lira olarak satış kararı vermesinin ardından 20 fırın ve ekmek büfelerinde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde ekmeklerin gramajları tek tek ölçüldü ve genel temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Zabıta ekipleri, bir işyerinin hijyen kurallarına uymadığını tespit ederek cezai işlem de uyguladı. İmalat bölümünde özellikle uyulması gereken genel hijyen kurallarını esnaflara titizlikle anlatan ekipler, denetimlerin aralıksız bir şekilde gerçekleşeceğini de bildirdi.

DSC_2104

DSC_2106

DSC_2111

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, halk sağlığını korumak ve tüketimin kurallara uygun bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla denetimlere ara vermeden devam edeceklerini belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, özellikle gıda ve fırın denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Halkımızın gönül rahatlığıyla alışverişini yapabilmesi ve standartlara göre ekmek tüketebilmesi amacıyla denetimlerimizi bir kat daha arttırdık. Bu konuda esnaflarımız da gereken özeni gösteriyor. Kent halkının sağlığı her şeyden önemli ” dedi.

DSC_2118

DSC_2126

DSC_2130

DSC_2156