Başkan Sözen Sağlık Çalışanlarına Çiçek Dağıttı

13Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Devlet Hastanesi`nde ve sağlık ocaklarında görev yapan hekimlere ve sağlık çalışanlara gül hediye etti.

Sabah saatlerinde kapalı hava yağan yağmura rağmen önce 2 Nolu Sağlık Ocağı`na giden ve buradaki bütün sağlık çalışanlarının tek tek bayramlarını kutlayan Başkan Sözen ardından Manavgat Devlet Hastanesi`ne geçti.Başkan Sözen hastane girişinden itibaren sağlık çalışanlarına çiçek dağıttı.Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Kuru`yu da ziyaret eden Sözen, poliklinikler bölümüne geçti.

Başta hekimler olmak üzere, hastanede görev yapan tüm sağlık çalışanlarının günlerini kutlayan Başkan Sözen`in bu yaklaşımı takdirle karşılandı. Başkan Şükrü Sözen, hastanenin acil ve diyaliz hastaları bölümünü de ihmal etmedi. Burada hastalarla sohbet edip geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Sözen, hemşirelerin kentle ilgili sorunlarını dinleyerek notlar aldı, isteklerin yerine getirilmesi talimatını verdi. Başkan Sözen daha sonra 1 Nolu Sağlık Ocağı`nı da ziyaret etti.Sağlık sektöründe çalışanlarının insan hayatında çok önemli rolleri bulunduğunu belirten Sözen, onlara çiçek vererek karınca kararınca gönül almak istediklerini söyledi.

Sözen,``Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra ettiklerini hepimiz biliyoruz. İnsan yaşamına değer veren ve bu uğurda mesleki ve yaşamsal değerlerine bağlı kalan tüm hekimlerimizin ve sektörde emek veren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı`nı içtenlikle kutluyor, insan sevgisiyle örtüşen hayat anlayışlarının devamı nedeniyle tebrik ediyorum`` dedi.